ANKESOB’da Başkanlar Kurulu Toplantısı

22 Ekim 2021 Cuma   16:24

Nihat ÜNAL

ANKARA (Anayurt)- Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanlar Kurulu Toplantısı, ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner'in başkanlığında, bağlı odaların başkanlarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

ANKESOB Toplantı Salonu'nda düzenlenen ANKESOB Başkanlar Kurulu Toplantısı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başladı.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner oda başkanlarını selamlayarak ve Başkanlar Kurulunun hayırlara vesile olmasını dileyerek başladığı konuşmasında, 2020 Mart ayında yapılan son toplantıdan sonra ANKESOB'da gerçekleştirilen çalışmalar ve projeler ile ileriye   dönük yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Başkan Yiğiner, ANKESOB olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar ile Türkiye'ye örnek bir teşkilat olduklarını söyledi. Başkan Yiğiner konuşmasında özetle şunları  kaydetti: "2022 Ocak-Mart ayları arasında odalarımızın genel kurullarını yapacağız. Genel kurullarımızın ve yapılacak seçimlerin şimdiden  hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 

Her yıl üye sayımız artıyor. Bugün itibarıyla üye sayımız 108.603. Bu arada işyeri olarak sayımız daha da fazla. Bir esnafımızın iki işyeri olabiliyor. Sayı 115 bini aşmış durumda. ANKESOB olarak büyük bir aileyiz. Buradaki en önemli özelliğimiz bizim; 'birliğimiz gücümüz'. Göreve geldiğimiz günden bugüne birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte önemli çalışmalara imza attık. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde sizlere, hep birlikte üyelerimize güzel ve önemli hizmetler sunmaya devam  edeceğiz.

Hepimizi çok ciddi anlamda   etkileyen bir pandemi süreci halen yaşıyoruz. Geçen yıl Mart ayında ülkemizde görülmeye başlayan Koronavirüs salgınından korunmak için alınan tedbirler nedeniyle fahiş fiyatlara fırlayan başta maske olmak üzere, el ve iş yerleri  hijyeni için dezenfektan, kolonya, ayaklı dezenfektan standı ve odalarımızın dezenfektesinde kullanılmak üzere ULV cihazlarını Birliğimiz imkanları doğrultusunda üyelerimizin kullanımına yönelik olarak tüm odalarımıza ve ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara dağıttık."Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/ANKESOBda-Baskanlar-Kurulu-Toplantisi/748457