MHK Başkanı Serdar Tatlı, görevinden istifa etti

21 Ekim 2021 Perşembe   13:55

ANKARA(Anayurt)

Merkez Hakem Kurulu'nda başkan yardımcısı Metin Tokat'ın ardından başkan Serdar Tatlı da istifa etti.

Süper Lig'de yeni sezonun ilk 9 haftası geride kalırken farklı kulüplerden yüksek sesle hakem eleştirilerinin yükselmesinin ardından TFF ile Kulüpler Birliği arasında Çarşamba günü kritik bir toplantı yapılmıştı. Bu toplantı sonrası istifanın gelmesi dikkat çekti.

Türkiye Futbol Federasyonu istifayı kabul edip etmediğiyle ilgili bir açıklama yapmadı; ancak Tatlı dün öğle saatlerinde istifasını verdi.

Eski hakem Deniz Çoban, Serdar Tatlı'nın hakemlere SMS göndererek istifa ettiğini duyurdu. Tatlı'nın mesajında, "Merkez Hakem Kurulu olarak bugün itibariyle TFF Yönetim Kuruluna istifamızı kurul olarak sunmuş bulunmaktayız. Hepinize bundan sonraki hayatınızda sağlık ve başarılar dileriz" ifadeleri yer aldı.

Son dönemde yaşanan hakem hataları nedeniyle Serdar Tatlı ve ekibi eleştirilerin odağındaki isimdi. Kısa süre önce Tatlı'nın ekibinde yer alan MHK Üyesi Metin Tokat'ta istifa etmişti

METİN TOKAT DA İSTİFA ETMİŞTİ

MHK üyesi Metin Tokat da, üç gün önce istifa etmişti. TFF, Metin Tokat'ın yerine Ferhat Gündoğdu'nun atandığını açıklamıştı.

TATLI'NIN BAŞKANLIĞI 14 AY SÜRDÜ

25 Ağustos 2020'de Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulunun başkanlığına getirilmişti.

Serdar Tatlı başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulunda şu isimler yer alıyordu...

Metin Tokat, Erol Ersoy, Kadir Tozlu, Mahmut Çetiner, Mustafa Kamil Abitoğlu, Hikmet Öksüzoğlu, Ahmet Erdoğan, Nedim Göklü.

 

 

 Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/MHK-Baskani-Serdar-Tatli-gorevinden-istifa-etti/748391