Bakan Soylu'dan 'siyasi cinayet' açıklaması

13 Ekim 2021 Çarşamba   11:02

İçişler Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bugün resen soruşturma başlattığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Siyasi cinayetler... Böyle kaygılarım var" açıklamasına ilişkin olarak  "İçişleri Bakanıyım sordum; böyle bir siyasi cinayet istihbaratı var mı, yok. Bu bir FETÖ taktiğidir" açıklamasını yaptı.

Ankara’da Trafik Birim Amirleri Toplantısı’na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada ‘siyasi cinayetler’ iddialarına değindi.

Soylu iddialarla ilgili olarak “Birkaç gündür siyasi cinayetlerden bahsediyorlar. Ben İçişleri Bakanıyım, sordum, 'Arkadaşlar böyle bir siyasi cinayet istihbaratı var mı?' Yok." açıklamasını yaptı.

Öte yandan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı dğn açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin sorumsuzluk olduğunu söylemişti.

Ayrıca bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, iddialarla ilgili resen soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/Bakan-Soylu-dan-siyasi-cinayet-aciklamasi/747767