Cumhur Laçinok'un sihirli dokunuşu

11 Ekim 2021 Pazartesi   00:00

Nihat ÜNAL 

ANKARA (Anayurt) - Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nın düzenlediği Kozmetik Hijyen ve Güzellik Günleri, ANFA Fuar ve Kongre Merkezi'nde 7-10 Ekim tarihleri arasında düzenlendi. Pandemi nedeniyle iki yıldır ötelenen fuar, sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirmesi bakımından bir ilk olma özelliği taşıyor.

Fuarda eğitim ve seminerlerin yanı sıra saç kesimleri, makyaj yöntemleri, güzellik maskesi gibi farklı başlıklarda sunumlar da gerçekleştirildi.

Türkiye'de modern saç kesimleri ve yeni saç stili çalışmalarının uzman isimlerinden ve Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası eğitmenlerinden Cumhur Laçinok, fuarda saç kesimi ve saç boyama yöntemleri konusunda farklı sunumlarda bulundu.

Dünyadaki trendleri ve stil çalışmalarını yakından takip ederek ve her gün kendini geliştirdiğini belirten Laçinok, klasik saç kesimi yöntemlerinin dışına çıkarak, gençlerin özellikle de Z Kuşağı'nın ilgi gösterdiği modelleri Türkiye'de başarıyla uygulayan ender yeteneklerden biri. Sosyal medyayı da oldukça iyi kullanan Laçinok, lansman çalışmalarını da video klip tadında hazırladığı kısa filmler üzerinden takipçilerinin ilgisine sunuyor.

Laçinok, Türkiye'de yeni stil çalışmalarında saç kesiminin önemli bir yer tutuğunu ve bunun için de eski tür saç kesim yöntemlerinin dışına çıkmanın günümüz şartlarında bir mecburiyete dönüştüğünü ifade ederek, "Alışıla gelenin dışına çıkararak, bir ekip çalışması içinde hareket ederek, yeni stiller oluşturmak mümkün" diye konuştu.

Cumhur Laçinok Hair Studio ekibinin yanı sıra farklı kentlerden Ankara'ya gelen arkadaşlarıyla Hijyen ve Güzellik Günlerine katıldığını söyleyen Laçinok, 1 saat süren saç kesim çalışmasında, fuarı takip etmeye gelen oda başkanlarına sunum yapma şansı yakalandıkları için mutlu olduklarını da belirtti.

ÜÇ BOYUTLU SAÇ KESİMİ

Cumhur Laçinok kendi sunumunu gerçekleştirirken Laçinok'un ekibi ise saça üç boyutlu desen çalışması yaptı. Ağ üzerindeki örümcek deseni çiziminin sadece saç kesim makinesi kullanılarak yapıldığını ifade eden Laçinok, "Bu çalışmada, kalem ya da boya kullanılmadı. Tamamen saç kesimi üzerinden yapılan bu desen için arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

Laçinok'un sunumundan sonra seminer platformuna çıkan Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sezai Kara, "Cumhur Bey yalnız Ankara'nın değil Türkiye'nin en iyi stilistlerinden biridir. Bizleri kırmayarak, Hijyen ve Güzellik Günlerimize katılması, burada bulunması kesinlikle çok önemli, kendisini ve ekibini tebrik ediyorum" diye konuştu. Fuara gelen diğer oda başkanlarına da seslenen Kara, "Cumhur Bey odamızın resmi eğitmenlerindendir, genç olmasına karşın oldukça tecrübeli ve yenilikçi bir arkadaşımızdır. Birikiminden ve çalışmalarından yararlanabileceğinizi düşündüğüm çok yetenekli bir meslektaşımızdır" dedi.

Sunumun ardından Laçinok'a plaketini takdim etmek üzere bir kez daha platforma gelen Başkan Kara ve yönetim kurulu üyeleri, etkinliğe katılan diğer illerin esnaf odası başkanları ve Cumhur Laçinok Hair Studio ekibi ile bir hatıra fotoğrafı da çektirdi.Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/Cumhur-Lacinok-un-sihirli-dokunusu/747415