Ekvador'da yeni keşfedilen kurbağaya Led Zeppelin'in adı verildi

23 Haziran 2021 Çarşamba   16:34

Ekvador'da yeni bir kurbağa türü bulundu. Keşfi yapan bilim insanları kurbağa sevdikleri İngiliz rock grubu Led Zeppelin'in adını verdi. And Dağları'nda keşfedilen "Pristimantis ledzeppelin" veya "Led Zeppelin'in Yağmur Kurbağası"nın kırmızı gözleri ile dikkat çekiyor. Bununla birlikte, uzmanlar kurbağanın yalnızca 3 örneğinin bulunduğunu, küresel ısınma ve habitat yıkımı nedeniyle soyunun tehlikede olduğunu açıkladı.

TAM ADI "PRİSTİMANTİS LEDZEPPELİN"

Neotropical Biodiversity'de yayınlanan araştırma, Ekvador'da bulunan bir ağaç kurbağası olan "Pristimantis ledzeppelin"in bulgularını detaylandırdı.

Buna göre, kırmızı gözleri olan kurbağa, sarı, kahverengi, siyah ve turuncu bir cilde sahip. Aynı zamanda boyu erkeklerde 2,4 santimetreye, dişilerde ise 3,6 santimetreye ulaşabiliyor.

"ROCK VE METALİN ÖNCÜLERİ"

Bununla birlikte, araştırmacılar, çalışmada “Yeni türün adı, Led Zeppelin ve olağanüstü müziklerini onurlandırıyor. Yazarlar, "Led Zeppelin 1968'de Londra'da kurulmuş bir İngiliz rock grubuydu, 1970'lerin en etkili gruplarından biriydi ve hem hard rock hem de heavy metalin öncüleriydi” açıklamasını yaptı.Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/Ekvador-da-yeni-kesfedilen-kurbagaya-Led-Zeppelin-in-adi-verildi/735863