Gençler’in yeri Süper Lig

18 Haziran 2021 Cuma   16:25

A.Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) – Gençlerbirliği’nde hedef Süper Lig’e tekrar çıkmak.  Başkent ekibinin Basından Sorumlu Asbaşkanı Muammer Akyüz, yeni sezon ve kulübün hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Akyüz,  genel kurul sonrası hiç beklemeden görev dağılımı yapıp çalışmalara başladıklarını ifade ederek, Gençlerbirliği’nin efsane başkanı merhum İlhan Cavcav’ın mezarını ziyaret ederek kulübün düştüğü bu durumdan çıkartmak için var güçleriyle çalışacaklarının sözünü verdiklerini hatırlattı.

Ayküz, “Doksan Sekiz yıllık şanlı bir tarihi olan Gençlerbirliğimizin son yıllardaki durumu tüm taraftar ve sevenlerini üzmektedir. Başta başkanımız Niyazi Akdaş olmak üzere hepimiz bu şartlarda elimizi taşın altına koyarak, kulübümüzü bu durumdan kurtarıp, hak ettiği yere taşımak amacı ile görev üstlendik. Taraftarımız ve delegemizin bu yönetime gösterdiği güven ve teveccühü sorumluluğumuzu bir kat daha arttırmaktadır” dedi.

Şeffaf bir yönetim anlayışı ile kulübün mali durumunu düzelterek Gençlerbirliği’ni ait olduğu Süper Lig’e tekrar çıkaracaklarına vurgu yapan Akyüz şöyle konuştu;

YÜZÜNCÜ YILA BÜYÜK HEDEF

“Gençlerbirliği’ni layık olduğu Süper Lig’e çıkartmak için gerekli her türlü alt yapı hazırlanacaktır. Ancak ne olursa olsun bu sezon Süper Lig’e çıkalım anlayışı kısa zaman önce yaşadığımız başarısızlık ve hayal kırıklıklarının benzerlerine sebep olabilir. Onun için uzun vadeli ve sürdürülebilir bir başarı, yukarıda da bahsettiğimiz yapısal ve finansal temellerin sağlamlaştırılması ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Elbette bu güzide takımımızın yüzüncü yaşını kutlayacağı 2023 yılında layık olduğu Süper Lig’de şampiyonluk kovalayan bir yerde olması her Gençlerbirlikli gibi bizim de arzumuzdur. Bahsettiğimiz bu başarı programı, yalnızca başkan ve yönetimimizin tek başına yapacağı bir iş değildir. Bu başarıyı yönetimimizin yanında taraftarlarımızın yerel yönetimlerimizin, özellikle de Ankaralı siyasetçilerimizin ortak çabası ile olacak. Tabi ki bu arada spor basınının da katkılarına çok daha fazla ihtiyaç duyacağız”

BAŞKENTLİLERE DESTEK ÇAĞRISI

Başkentte yaşayan herkesin  Gençlerbirliği’ne destek olması çağrısında bulunan Akyüz, “ Dünyadaki şehirlerin en önemli marka yüzlerinden biri o şehirlerin futbol kulüpleridir. Başarılı bir futbol kulübünün bulunduğu şehrin ekonomisine sosyal yaşamına, turizmine, kısacası marka değerine çok fazla katkı yapacağı unutulmamalı. Onun için başta siyasetçilerimizin, belediye başkanlarımızın, iş insanlarımızın ve tüm Ankaralıların, Cumhuriyetin bir simgesi olan Gençlerbirliği’ne katkı sağlamalarını bekliyoruz” diye konuştu.Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/Genclerin-yeri-Super-Lig/735360