‘Bu ülkeye şiir lazım’ sloganı ile raflarda

14 Nisan 2021 Çarşamba   15:00

ANKARA (Anayurt) - 90’lı yıllarda radyolarda başladığı şiir yorumculuğuna, günümüzde sosyal medya üzerinden yaptığı yayınlarla devam eden şair ve yorumcu Melon, "Herkesin bir hikayesi vardır ama, herkesin bir şiiri yoktur" diyerek, “Bu ülkeye şiir lazım” sloganı ile çıktığı yolda, Anadolu’nun ve dünyanın değişik yerlerine savrulmuş, sesini kalemini duyuramayan şiir yürekleri bir araya getiriyor. Melon ve Melon Saatler Ekibi, elli şairin, beş yüz şiirini ölümsüzleştiriyor.

Daha önce hiçbir basılı ve görsel yayında yer almamış, radyo programcısı Melon’un gerek sosyal medyada gerekse YoutTbe Melon Saatler kanalında yaptığı duyurular sonrasında şiire, edebiyata gönül vermiş, ancak sesini kimseye duyuramamış yüzlerce şairin, onlarca şiiri arasından seçilen şiirlerden oluşan kitap, temmuz ayının sonlarına doğru okuyucuyla buluşacak.

Şaire verdiği önem, farklı ve etkileyici yorumuyla şiire kattığı değerle adından söz ettiren Melon Saatler Ekibi tarafından hazırlanan bu eserde ayrıca bir ilke de imza atılacak. Kitapta yer alacak şairlerin on şiirinden beşi, seslendirilerek, Youtube kanalında yayınlanacak. Kitapta yer alan QR kodlarla okuyucu, dilerse okuduğu şiiri, cep telefonu aracılığıyla, YouTube kanalında Melon’un   yorumuyla dinleyebilecekSayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/Bu-ulkeye-siir-lazim-slogani-ile-raflarda/728884