İletişim Başkanı Altun'dan CHP'li Özgür Özel'e tepki

19 Mart 2021 Cuma   05:59

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter'daki paylaşımında şunları kaydetti:

"Sesi kulakları tırmalayan hadsiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Sayın Devlet Bahçeli'ye ahlaksız bir şekilde hakaret ederek yine milletimize olan kinini kusmuş. Nasipsizler sürüsünün çobanı bu zavallı hak ettiği cevabı hem hukuk önünde hem de sandıkta alacaktır."

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "Diktatörü ve bozuntusunu görmek isteyen, açık oy gizli sayımla işbaşında durup Hitler'e ve Franco'ya övgüler düzenlere ve kasetle iş başına getirilip her girdiği seçimi kaybettiği halde CHP'nin başında duran faşist bozuntusuna baksın." ifadesini kullandı.

Akbaşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, "Erdoğan bir faşist diktatörün, Franco'nun, 'beşinci kol' ifadesini kullanarak bir diktatör bozuntusu olduğunu itiraf etmişti. Aynı ifadeleri bugün tekrarlayan Bahçeli de diktatör bozuntusunun küçük ortağıdır, bir diktatörün koltuk değneğidir." sözlerine yanıt verdi.

Akbaşoğlu, "Diktatörü ve bozuntusunu görmek isteyen, açık oy gizli sayımla işbaşında durup Hitler'e ve Franco'ya övgüler düzenlere ve kasetle iş başına getirilip her girdiği seçimi kaybettiği halde CHP'nin başında duran faşist bozuntusuna baksın. Aynaya bak diktatörü de bozuntusunu da görürsün." değerlendirmesini yaptı.

CHP yönetimine seslenen Akbaşoğlu, "İşiniz gücünüz hakikati çarpıtmak. Suçunuzu ne gizleyebilirsiniz ne de bastırabilirsiniz. Mehmet Akif'in dediği gibi, 'Şarka bakmaz, garbı bilmez, edepten yok payesi. Bir kızarmaz yüz, bir yaşarmaz göz bütün sermayesi." ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Recep Tayyip Erdoğan ne derse, papağan gibi birkaç gün sonra aynısını Devlet Bahçeli tekrarlıyor" dedi. Özel, Twitter üzerinden İzmir’in Selçuk ilçesine yaptığı ziyaret sırasındaki açıklamalarını içeren bir video paylaştı.

"Devlet Bahçeli, bugün konuştuğu sırada bütün muhalefet partilerine hakaret etti" diyen Özel şunları aktardı: "Bize de ‘beşinci kol faaliyeti’ demiş. Recep Tayyip Erdoğan’la iki ayrı kişiler ama tek prompterları var. Prompterların kablosu saraya bağlı.

Cumhur ittifakını yöneten derin akıl CHP’ye ‘beşinci kol faaliyeti’ dedirtti. Buna biz en sert yanıtı verdik çünkü ‘beşinci kol faaliyeti’ şudur: Bunu ilk kez General Franco kullanmıştır; faşist diktatör. Madrid kuşatma altındadır, sorarlar Franco’ya ‘Madrid’i ne zaman alacaksınız’ diye.

[Franco] ‘Dört koldan kuşattık Madrid’i, ‘beşinci kol faaliyetimiz’ de içerde çalışıyor’ diyerek ajanları, içeriden satın alınmış diyerek bazı unsurları ifade etmektedir."

‘CHP’yi ‘beşinci kol’ olarak ilk başta Erdoğan’ın sonra da Bahçeli’nin nitelendirdiğini’ hatırlaran Özel, şöyle devam etti: “Erdoğan bir faşist diktatörün, Franco’nun ‘beşinci kol’ ifadesini kullanarak bir diktatör bozuntusu olduğunu itiraf etmişti. Bu arkadaş da (Bahçeli) diktatör bozuntusunun küçük ortağıdır, küçük diktatördür. Partisinde diktatördür, Türkiye’de de bir diktatörün koltuk değneğidir.

Bir diktatör düşerse yerine demokrasi gelir. Biz sandıkta bu diktatörü ve bu diktatöryel faşist rejimi başımızdan uzaklaştırmaya and içmiş durumdayız. Millet de buna uyanmış durumda. Diktatör, düşmesin diye tutunduğu koltuk değneğinin adı da, bugün bize ‘beşinci kol faaliyeti’ diyen Devlet Bahçeli’nin ta kendisidir.”Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/Iletisim-Baskani-Altun-dan-CHP-li-Ozgur-Ozel-e-tepki/726797