AK Parti Çankaya'dan sosyal yardım

28 Ocak 2021 Perşembe   17:16

Uğur DUYAN

ANKARA (Anayurt) - AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından bir süredir yapılan sosyal yardım kampanyasına bu yıl bir yenisi daha eklendi. AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı Sosyal Politikalar Birimi Başkanı Edip Öner'in öncülüğünde İlçe başkanı Mustafa Hasgül'ün başkanlığında başlatılan sosyal yardım kampanyası kapsamında engelli bireyler için tekerli sandalye, imkânı olmayan öğrenciye tablet, ihtiyaç sahibi ailelere alışveriş kartı yardımı yapıldı.

"ÖĞRENCİLERİMİZE TABLET ULAŞTIRACAĞIZ"

İlçe Başkanı Mustafa Hasgül'ün öncülüğünde ve sosyal politikalar birimi tarafından yürütülen kampanya kapsamında bu yardımların yapıldığını kaydeden Edip Öner, "Kampanyamız dahilinde, tekerlekli sandalyeleri engelli kardeşlerimize ulaştıracağız. Geçen sene yine tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza teslim etmenin sevincini yaşamıştık" dedi. İhtiyaç sahibi ailelere gıda ve ev ihtiyaçlarını karşılamak adına içinde belli miktarlarda para olan alışveriş kartı da verdiklerini aktaran Öner, sosyal yardım kampanyasına bu yıl salgın nedeniyle eğitimlerini uzaktan ve online olarak almak durumunda kalan öğrencileri de düşünerek, tablet bilgisayar eklediklerini belirtti.

Öner, "İhtiyaç sahibi olan başarılı öğrencilerimize tablet de ulaştıracağız, inşallah" dedi.

ÇANKAYA'NIN GÖRÜNMEYEN SORUNU

İlçe Başkanı Hasgül, AK Parti Çankaya Teşkilatı olarak gönüllülerden ve hayırsever iş insanlarından aldıkları destekle Çankaya ilçesi sınırları içinde yer alan 123 mahallede ihtiyaç sahibi bireylere ve engelli vatandaşlara çeşitli yardımlar sağladıklarını belirterek, "Çankaya her ne kadar nüfusu zengin bir ilçemiz olsa da görünmeyen, pek bilinmeyen bir yönü de ihtiyaç sahibi vatandaşların bu ilçede yaşadığı gerçeğidir" diye konuştu.

AK Parti'nin Çankaya'da çeşitli sosyal yardım kampanyaları yürüttüğünü ifade eden Hasgül sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu yardımların dışında gençlik kollarımız da bu kış günlerinde gerekli olan kaban, mont, bot gibi yardımları topladı önemli bir kısmı da dağıtıldı. Şimdi Yakupabadal Mahallesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Biz ihtiyaca yönelik olarak yardım kampanyalarımızı oluşturuyoruz. Çankaya AK Parti teşkilatı olarak bize sağlanan bir destek yok. Bu yardımları tamamen kendimiz yapıyoruz. Gönüllülerden, hayırseverlerden, iş insanlarından sağlanan desteklerle bu yardımlarımızı yapıyoruz. Biz de bu yardımları gerçek kişilere ulaştırmak için mahalle başkanlarımızdan bilgi alıyoruz. Mahalle başkanlarımız ihtiyaç sahibi kişileri tespit ediyor. Bu aşamadan sonra birim başkanlarımız devreye giriyor ve talebe dönük olarak sosyal yardımlarımızı toplamaya başlıyoruz. Sonrasında da adrese teslim olarak bu yardımlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Yani toplumsal dayanışmayı Çankaya'da da üst seviyeye çıkartacak şekilde bu kampanyalarımızı yapıyoruz. Bu yardımlarımızı sosyal politikalar birimi başkanımız yapıyor. Diğer birimlerimiz de destek veriyor."

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın destek verdiği kesimler dışındaki çevrelere ulaşmaya özen gösterdiklerini kaydeden Hasgül, "Biz ihtiyaç sahibi olan kişinin gerçekten ihtiyaca sahip olup olmadığını tespit ediyoruz. Bunu yaparken de önceliğimiz ihtiyaç sahibine bu yardımı ulaştırırken onu incitmeden yardım yapmak. Bu yardım kampanyasının sadece bu lansman kısmını basına açık yapıyoruz. Tanıtımını duyuruyoruz. Sonraki basamağını yani       adrese teslim edilecek olan yardımı göstermiyoruz" diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara'nın köylerine internet götürdüğünü anımsatan Hasgül, bu hizmetin bir yönüyle eksik kaldığına ve pandemi sürecinde köy konaklarında, camilerde sosyal mesafenin azaldığı ortamlarda öğrencilerin bir araya gelmesinin de sakıncaları olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Biz Çankaya'daki 12 köy mahallesindeki öğrencilerimize de yardım ulaştırıyoruz. Çünkü hem salgın koşulları hem de mevsim etkileri yüzünden öğrencilerimizin köy konağında bir araya gelmesi sosyal mesafe açsından sıkıntılı, ayrıca mevsim kış, ısınma da bir sorun. Köy konağına kadar gitmek de bir sorun. Tüm bu nedenlerle biz köylerimizdeki başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize bu tabletleri ulaştıracağız."Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/AK-Parti-Cankaya-dan-sosyal-yardim/722610