Gökçek ve Tuna'yı buluşturan kongre

25 Ekim 2020 Pazar   17:11

Uğur DUYAN

ANKARA (Anayurt) - AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı 7'nci Olağan Kongresi Ankara Anıt Park'ta gerçekleştirildi. Kongreye AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, AK Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Ali İhsan Arslan, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Bala Belediye Başkanı Ahmet Buran'ın yanı sıra AK Parti'nin ABB İl Meclisi Üyeleri ve ilçe teşkilatı başkanları katıldı. Kongreye ayrıca CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım da katıldı. Kongrenin katılımcıları arasında öne çıkan isimler ise Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanları Melih Gökçek ve Mustafa Tuna oldu. İki siyasinin yan yana gelmemesi gözlerden kaçmadı.

AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Mustafa Hasgül konuşmasında, Çankaya’da pek çok mahallede temsilcilikler açamaya başladıklarını ve ilçe teşkilatına çok sayıda yeni üye kazandırdıklarını söyledi.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ise, Ankara'da AK Parti'nin mevcut üye sayısının 67 bin olduğunu ifade ederek, 3 Kasım'da AK Parti iktidarının 18'inci yıl dönümünde bu rakamı 70 bine çıkartmak istediklerini söyledi. Özcan, Ankara'da Büyükşehir Belediyesi'nin AK Parti'de olmamasına rağmen Ankara için tüm kadroların çalışmaya devam ettiklerini bildirerek, bu gayretin en somut kaynağının da Saraçoğlu Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm ve İmrahor'daki millet bahçesi çalışmaları olduğunun altını çizdi.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ise, geleceğin güçlü Türkiye'sini, yarınlarını, daha adil ve müreffeh dünyasını hep birlikte inşa edeceklerini söyledi. Savunma sanayi başta olmak üzere yerli üretimi artırdıklarını vurgulayan Şahin, iktidara geldiklerinde savunma sanayinde yüzde 20 olan yerli üretimin bugün yüzde 70’lere ulaştığını anlattı.Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/Gokcek-ve-Tuna-yi-bulusturan-kongre/714425