İçişleri'nden 'sokağa çıkma yasağı' iddiasına yanıt

21 Ekim 2020 Çarşamba   19:43

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, virüs tedbirleri kapsamında yeniden sokağa çıkma kısıtlamalarının geleceği yönündeki haberi yalanladı.

Twitter'dan açıklamada bulunan Çataklı, Reuters tarafından ismi açıklanmayan üst düzey bir yetkilinin beyanları olarak servis edilen haberin tamamen asılsız olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İçişleri Sözcüsü, "Daha önce de söylediğimiz gibi sahte genelgelere, isimsiz kaynaklara ve manipülatif haberlere itibar edilmemelidir" uyarısında da bulundu.

Çataklı'nın paylaşımı şöyle;

"Bugün Reuters kaynaklı 'Türkiye'de sokağa çıkma yasakları gelebilir' haberi tamamen asılsızdır. Daha önce de söylediğimiz gibi sahte genelgelere, isimsiz kaynaklara ve manipülatif haberlere itibar edilmemelidir."

NE OLMUŞTU?

Reuters, bugün geçtiği ve ismini açıklamadığı üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberde, 'Türkiye'nin koronavirüs vaka sayılarındaki artışı durdurmak için tekrar sert önlemler alabileceğini', 'vaka sayılarının açıklanandan beş kat fazla olduğunu', 'hükûmetin belli yaş grupları için evde kalma emri verebileeceğini' hatta 'herkes için geçerli sokağa çıkma yasaklarının da gündemde olduğunu' iddia etti.Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/Icisleri-nden-sokaga-cikma-yasagi-iddiasina-yanit/714107