Öztrak: Sandık talebi milletten geldi

12 Ekim 2020 Pazartesi   16:26

ANKARA (Anayurt)

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan işsizlik verilerini değerlendirdi.  Temmuzda 31 milyon 135 bin vatandaşın işgücünün dışında kaldığını ifade eden Öztrak, işgücüne katılan nüfusun da 31 milyon 491 bin kişi olduğunu belirterek, "Yani çalışma çağındaki nüfusumuzun yarısı, iş gücü piyasasının dışında kalmış. Böyle bir durumla daha önceki krizlerde hiç karşılaşmadık. TÜİK'in makyajlı rakamlarına göre dahi, son bir yılda işini kaybeden yurttaşlarımızın sayısı, 1 milyon 254 bini buluyor" diye konuştu.

Sözlerine hayatını kaybeden Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut başlayan Öztrak, hafta sonu Azerbaycan Cumhuriyeti ile Ermenistan arasında bir ateşkes kararı alındığını hatırlatarak şunları kaydetti:

Peki, ateşkes masasını kim kurdu? Rusya. Rusya, ateşkes masasını kuran taraf olarak, bölgedeki imajını bir kez daha kuvvetlendirdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bile Ateşkese uyulmasını istemek için, Rus Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüşmek zorunda kaldı. Bu vesileyle soruyoruz: Masayı kuran arabulucu ülkeler arasında, neden Türkiye yoktu? Hani Türkiye, Hem sahada hem masada Azerbaycan’ın yanında olacaktı? Ermenistan yönetimi her zaman yaptığı gibi, Ateşkesi tanımadı, Sivillere yönelik saldırılarını sürdürdü. Bu devlet terörü asla kabul edilemez. Masayı kuran, 'Bölgede Rusya'dan habersiz kuş uçamaz' mesajını veren, dolayısıyla, ateşkesin bir anlamda garantörü olan Rusya, Bu saldırıları neden önlemedi? Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, sivil yerleşim yerlerine saldırarak, kardeşlerimize karşı, savaş ve insanlık suçu işleyen Ermenistan yönetimini bir kez daha lanetliyoruz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yaptığı erken seçim çağrılarına yönelik sorularını da yanıtlayan Öztrak şöyle konuştu:

Cumhur ittifakının ortakları sandık talebinin milletten geldiğinin bal gibi farkındalar. Yönetme kabiliyetlerini yitirdiklerinin, dolayısıyla artık milletin onları değiştirmek için sandık talep ettiğini görüyorlar. Çünkü artık umut vermiyor. Milletin meselelerine çözüm üretemiyorlar. Sadece yandaşların sorunlarını çözmeye çalışıyorlar. Böyle olunca da sıkışıyorlar. Sonra hemen hakaret etmeye başlıyorlar.

O zaman şuna cevap versinler, Uygur Türkleriyle ilgili bütün dünya harekete geçti siz ne yaptınız? Biz hakaret etmeden şu soruyu soruyoruz. Milliyetçi olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Uygur Türkleriyle ilgili ne yaptınız? Milletimiz bunların ne yaptıklarını görüyor ve notlarını da veriyor. En kısa zamanda önüne gelmesini talep ettiği sandık geldiğinde de bunları apar topar evlerine gönderecek.Sayfa Adresi: http://anayurtgazetesi.com/haber/Oztrak-Sandik-talebi-milletten-geldi/713389