Seymenler, Ayaş Dut Festivali’nde

Genel kurul öncesi konuşmasını gerçekleştiren başkan Yaman,   “Ankaralılara hizmet etmek ibadet etmektir” derken, “Biz Hacı Bayram Veli hazretlerinin torunlarıyız. Ankara’ya hizmet etmek bizim için şereftir. Ankaralılar Derneği’nde Genel Başkanlık görevine başladığımızdan beri yönetimlerimizle     birlikte derneğimize bir ivme kazandırdık. AHİD Türkiye genelinde adından söz edilen bir dernek oldu. Ankaralılar ve ekibimizle birlikte çok güzel işler yaptık” şeklinde konuştu.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler “Aziz İstanbul’un fethinin manevi mimarı Hacı Bayram Veli’nin talebesi olan Akşamseddin hazretleri de Ankara’dan çıkmadır. Ankara’nın bu özelliğinin altını çizmekte fayda var. Aynı zamanda Ankara Osmanlı’nın yıkıldığı zamanda dirilişin Başkenti olmuştur. Bu güzel şehre hizmet etmek başlı başına bahtiyarlıktır. Başkent olarak Türkiye şehirleri arasında yaşamın daha düzenli olduğu bir şehirdir. Ankara her şeyin en iyisine layıktır.

Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği’nin genel kurulu hayırlara vesile olsun diyen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse “Bir Ankaralı olarak Ankara’ya hizmet eden hemşehrilerimle birlikte olmak benim için büyük mutluluk. Bu topraklar geçmişten geleceğe kutsal değerlerin taşındığı özel topraklardır. Malazgirt’ten itibaren pek çok şehit verdiğimiz ve al bayrağımızı en yükseklerde dalgalandırdığımız özel topraklar. Bu çerçevede böyle güzel bir genel kurul düzenlemek, birlik ve beraberliği sağlamak çok önemli. Genel Başkan Hilmi Yaman ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 “Ankara Cumhuriyetimizin Başkenti. Başkentler ülkelerin simgesidir diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Cumhuriyetimizin Başkenti de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Ankara’dır. Ankara’ya sahip çıkmak Ankara’nın yerlileri kadar Türkiye’de yaşayan her yurttaşın görevidir. Ankara artık bürokrat kendi değil bir sanayi kenti, ticaret kenti Ankara. Ticaretin ve sanayinin turizmin gelişmesi için hep beraber çalışacağız. Daha çok Turisti Ankara’ya çekmeye bakacağız. Ankara’ya bir çivi çakan kim varsa hepsine dua ediyoruz”

- Anayurt Gazetesi, Yerel bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/11272129/seymenler-ayas-dut-festivalinde