Demokrat Parti'li Cemal Enginyurt'tan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 'Prens Selman' tepkisi

Enginyurt, iktidarın 'altılı masanın gizli ortağı olarak HDP'dir' iddiasına sert tepki göstererek, AK Parti iktidarının geçmiş yıllarda ilan ettiği çözüm süreçlerine işaret ederek, "Bize HDP ile hareket ediyor diyen önce kendilerine baksınlar" dedi.

HDP'nin iktidarı desteklediği dönemlerde 'iyi', desteklemediği dönemlerdeyse 'kötü' olarak nitelendirildiğini ifade eden Enginyurt, ekonominin de çok zor günlerden geçilmesine karşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarının ekonomik krizi görmezden gelerek, çok büyük bir yanılgı içinde olduklarını söyledi. Enginyurt, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun şehit verilen bir günde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman onuruna verilen akşam yemeğine katılmasının da son derece yakışıksız olduğunu kaydederek, "Biz seni Suudi Arabistan İçişleri Bakanı ile yemek yediğin için değil iki polisin şehit olduğu gün şehit cenazesine katılmadığın için eleştirdik" dedi.

Demokrat Parti Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Talip Parlak da Türkiye'de muhalefetin bir bölümünde bir süredir iktidarın seçimleri kaybetse de iktidarı bırakmayacağı yönünde bir algının oluştuğunu kaydederek, bunun doğru olmadığını aktardı.

Demokrat Parti Ankara İl Başkanı Erkin Delikanlı ise Ankara'da Millet İttifakı'na üye tüm partilerin seçim varmış gibi çalıştığını ifade ederek, vatandaşı geçim derdinin sardığını söyledi. Demokrat Parti Keçiören İlçe Başkanı Çoşkun Dalli ise Keçiören'de adım adım gezerek, vatandaşla iç içe olduklarını söyledi.

- Anayurt Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/11255679/demokrat-partili-cemal-enginyurttan-icisleri-bakani-suleyman-soyluya-prens-selman-tepkisi