Dalcı: Hedefe oynayan bir takımız

A.Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) – Spor Toto 1. Lig’de Süper Lig hedefiyle şampiyonluk mücadelesi veren başkent ekibi MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, deplasmanda Kocaelispor ile oynayacakları maç öncesi Ankara spor basını ile bir araya geldi.

Kulübün Beştepe tesislerinde gerçekleşen buluşmada Ankaragücü Başkan yardımcısı ve Genel Saymanı Hakan Bilgin ve Basın Sorumluluğu görevine getirilen Hüseyin Aytekin ile Kulüp Başkanı Faruk Koca’nın danışmanı Recep Poyraz da yeraldı. Teknik direktör Mustafa Dalcı, göreve gelmesinden bu yana ilk kez basınla bir araya geldi. Dalcı takımın durumu hakkında bilgiler verdi.

Teknik direktör Dalcı, maç istatistiklerine ilişkin bilgiler vererek Ankaragücü’nün 800- 900 m koştuğunu ifade ederek Süper Lig takımlarının koşu istatistiği ile eş değer olduğunu belirtti ve 1. Lig’de ortalamanın 300-400 olduğunu söyledi. Taraftarla hiçbir sorununun olmadığını ifade eden Dalcı, eleştirilerin olmasının doğal olduğunu söyledi. Yapılan eleştirilere tepkisel bir davranışının olmadığını belirten Dalcı taraftarların destek olmaları gerektiğini ifade etti.

DALCI: HEDEFE OYNAYAN BİR TAKIMIZ

Dalcı, “ Buralardaysak bazı şeyler tesadüf değil. Eksik olduğumuz şeyler yok mu. Tabii ki var. Futbolda eksik bitmez. Bugün bana dünyanın en iyi oyuncularını getir. 20 maçtan sonra bana iki oyuncu daha lazım derim. Trabzonspor 15 puan önde hala oyuncu istiyor. Yapılan eleştirileri elbette dikkate alıyoruz. Analizcimle eleştirilere yönelik ne yapabilir diye kafa yoruyoruz. İnsanız hata yapabiliriz. 19 maçta 39 puan toplamışsak, başarısız olduğumu söyleyemem ama başarılı olduğumu da söyleyemem. Sadece benim planlamama göre 6 puan gerideyiz. Bunu da kapatacağım. Zamanımız da var” diye konuştu.

Dalcı, “En çok pozisyona giren takımız, en hızlı hücum yapan takımız, en az gol yiyen takımız, en az hata yapan takımız, duran topta en çok gol yiyen, en çok gol atan takımız. Bireysel olarak defanstaki oyuncularımız ikili mücadeleleri kazanan en iyi takımlardan biri. Ofansifte dripling yapan, atak sonlandırmada en iyi takımlardanız” dedi.

Mustafa Dalcı, Ankaragücü’nün hedefe oynayan bir takım olduğunu belirterek altyapı oyuncularına yeteri kadar yer verilmemesi yönündeki eleştirilere, “Altyapıdaki oyunculara da değer vererek A Takıma aldım. Yetenekleri ve geleceği olan oyuncular. Ama şuan zamanı değil” diye cevap verdi.

Dalcı bu hafta Owusu ve Pinto’nun kadroda olmayacağını, Owusu Kwabena'nın babasının vefatı nedeniyle ülkesi Gana'ya gittiğini ve orada korona olduğunu söylediğini ifade ederek "Owusu'ya inanmak zorundayız. Testi negatif çıkarsa gelecek"dedi. Dalcı, ayrıca tecrübeli oyuncu Tiago Pinto'nun da sakatlığının devam etmesinden dolayı bu hafta forma giyemeyeceğini söyledi.

‘TRANSFER YASAĞINI KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Ankaragücü Başkan yardımcısı ve Genel Saymanı Hakan Bilgin ise Ankaragücü'nde transfer yasağına neden olan; İdris Voca, Hector Canteros, Michal Pazdan, Conrad Michalak, Saba Lobjanidze, Ante Kulusiç, Joseph Paintsill ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Hedeflerinin transfer yasağına neden olan oyuncularla anlaşarak yasağı kaldırmak olduğuna vurgu yapan Bilgin, “Ankaragücü'nün 7 futbolcunun toplam 1,7 milyon euro alacağından dolayı transfer yasağı bulunuyor. Bu futbolcularla görüşmeler sürüyor. Bununla ilgili yapılandırma istedik. Bir anlaşma zemini oluşturmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Bilgin, Ankaragüçlü taraftarlara da çağrıda bulunarak taraftarların takımı 90 dakika boyunca destek olmalarını istedi.

AYTEKİN BASINLA TANIŞTI

Ankaragücü’nde Basın Sorumlusu Gökalp Üstün’ün istifasıyla boşalan Basın Sorumlusu ve Başkan Danışmanı Hüseyin Aytekin de basınla tanışarak önümüzdeki sürece ilişkin yapmayı planladıkları projeler hakkında bilgi verdi. Aytekin, “Bu takımın başarısı hepimizin başarısı olacak. Yönetim anlamında çok ciddi bir çaba var. Sportif olarak da baktığımızda ligin zirvesinde” diye konuştu.

- Anayurt Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/10860752/dalci-hedefe-oynayan-bir-takimiz