Cumhuriyet coşkusu İDSO’da

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL(Anayurt) - İDSO DenizBank Cumhuriyet Bayramı Haftası konserler dizisinin ilki bu akşam saat 18.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek. Şef Dağhan Doğu yönetiminde gerçekleştirilecek konserde, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası solist Mehmet Yasemin (keman) ve solist Tevfik Rodos’a (bas) eşlik edecek.

NTV ile ortak hazırlanan ikinci bölümde “Marşlarla Cumhuriyet Yolculuğu” belgeselinin yayını gerçekleştirilecek. Moderatörlüğünü Gazeteci – Program Yapımcısı Ahmet Yeşiltepe’nin yapacağı programda, Yazar – Öğretim üyesi ve Danışmanlık görevlerini yürüten Ali Faik Demir “Anlatıcı” olarak izleyenlerle buluşacak.

Solist Tevfik Rodos ise marşları seslendirecek. Konser 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında NTV ekranlarından tüm müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

İDSO Müdürü Bülent Evcil; “Müzikseverlere Cumhuriyet Bayramı coşkusunu bir dizi konserle yaşatacağız. Cumhuriyet Bayramı haftası konser dizimizin ilkini bu hafta ikincisini de 30 Ekim Cuma akşamı düzenleyeceğiz. Bu muhteşem coşkuyu paylaşacağımız müzikseverlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İDSO DenizBank Cumhuriyet Bayramı Haftası konserler dizisinin ikincisi ise 30 Ekim Cuma günü yine Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek.

KONSER PROGRAMI ŞÖYLE

Camille Saint-Saens “ Introduction and Rondo Capriccioso”

“Marşlarla Cumhuriyet Yolculuğu” ( NTV Özel Kaydı)

- Anayurt Gazetesi, Kültür-Sanat bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/10808433/cumhuriyet-coskusu-idsoda