En iyi vuruşlar Ata Kupası için

Özgür GÜVENÇ

ANKARA (Anayurt) - Atatürk Haftası bu yıl ülkemizdeki golf kulüpleri tarafından anma turnuvaları ile kutlanırken Ankara Golf Kulübü de (AGK) iki ayrı günde; büyükler ve juniorlar arasında Ata Turnuvası adı ile çok anlamlı bir turnuva düzenledi. AGK'nin büyükleri ve juniorları ayrı ayrı günlerde Ata Kupası için en iyi vuruşlarını yapmak için sahaya çıktılar. Büyükler arasında; kadınlar ve erkekler kategorilerinde AGK'nin Ahlatlıbel'de bulunan kendi sahasında stableford formatında oynanan turnuvanın birincileri Ata Kupa'sının sahibi oldular.Turnuvada; Gülay Dora, Zekiye Engez, Ceyda İlhan, Hasan Bayazıt, Osman İlhan ve Hüseyin Turgut bu yıl kupayı kazananlar oldular. Juniorlar arasında da Ata Kupası AGK'nin 9 çukurlu sahasında gerçekleştirildi.

KADINLARDA GÜLAY DORA, ERKEKLERDE HASAN BAYAZIT

Ata Turnuvası Kadınlar A Kategorisinde AGK Kaptanı Gülay Dora 41 puanla birinci, Peri İslamoğlu 36 puanla ikinci ve Nursel Başeğmez 33 puanla üçüncü oldu. Kadınlar B kategorisinde Zekiye Engez 35 puanla birinci olurken, Eda Kutay 33 puanla ikinci ve Kader Doğan 32 puanla üçüncülüğü elde etti. Kadınlar C Kategorisinde ise 33 puanla Ceyda İlhan birinci olurken ikinciliği Müge Yazgan 30 puanla ve Aysel Çavuşoğlu da 28 puanla üçüncülüğe adını yazdırdı.

Bu yıl Ata Kupası erkekler arasında kategori birincileri çok az puan farkı ile belirlendi. Erkekler A Kategorisi birincisi toplam 29 puanla Hasan Bayazıt olurken, Metin Akman 28 puanla ikinci ve Emin Caner de 27 puanla üçüncü olarak sıralamada yer aldı. Erkekler B Kategorisi birinciliğini 34 puanla Osman İlhan elde ederken, ikinciliği İGK'den Mehmet Kılavuz 33 puanla ve üçüncülüğü de 27 puanla Turan Mutlu kazandı. Erkekler C kategorisi birincisi Hüseyin Turgut 35 puanla, ikincisi 35 puanla Serkan Çınar ve üçüncüsü de 34 puanla Mansur Özdoğan olarak belirlendi.

JUNİORLAR KATEGORSİNDE KAZANANLAR

AGK'nin genç golf oyuncuları için de Ata Kupası kendi sahasında yapıldı ve kazananlara madalyaları verildi. Yıldızlar A ve B ile Minikler kategorisinde yapılan turnuvada kazananların yanısıra turnuvada oynayanların tümü de Ata Kupasında oynamaktan büyük sevinç yaşadılar.

Ata Kupası Juniorlar sonuçları ise şöyle oldu. Yıldızlar A Kategorisi; 1. Semih Engez (42 Puan), 2. Çınar Mehmet Erduran (Puan), 3. Erin Neva Yeniçelik (31 Puan). Yıldızlar B Kategorisi;1. Ali Dora Özdoğan (37 puan), 2. Elif Demirci (33 puan), 3. Nuh Acar (27 puan). Minikler Kategorisi; 1. Batu Erbora (19 Puan), 2. Deniz Doğan (17 Puan), 3. Defne Keskin (11 Puan).

- Anayurt Gazetesi, Amatör Spor bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/10790931/en-iyi-vuruslar-ata-kupasi-icin