Kılıçdaroğlu'ndan 'beklenen açıklama' geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘kaçışın anatomisi’ diyerek işaret ettiği açıklamasını Twitter hesabından paylaştı.

CHP lideri, para akışları ve belgelerinin ellerinde olduğunu söyledi, 1 milyar doların Ensar ve TÜRGEV tarafından ABD’ye transfer edildiğini ifade etti.Kılıçdaroğlu özetle şunları kaydetti: “Para akışlarının hepsi elimizde. ABD’de bir paravan vakıf kuruyorlar. Başında ABD’li birisi var. Ama yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait. Hepsinin dökümleri elimizde, 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar ABD’ye. Ensar, TÜRGEV; siz bu paraları nereden buluyorsunuz? Ailenden kim gönderiyor bu paraları ve kim alıyor ABD’de? Çık anlat.”

Meclis’teki grup toplantısında konuşan CHP lideri, “Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar” demiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘vakıf süsü verdiği kurumlarla yurt dışına devasa paralar aktardığını’ öne sürmüştü.

Kılıçdaroğlu, “Bu yurt dışındaki vakıfların başında da Erdoğan’ın aile bireyleri var. O yabancı ülkelerde oturma ve çalışma izni çıkarmak istiyorlar” ifadesini kullanmış, saat 22:00’deki açıklamasına işaret etmişti.

CHP lideri, bahsettiği ‘kaçış’ın birkaç yüz kişiyle sınırlı olduğunu kaydetmişti.

- Anayurt Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/10731096/kilicdaroglundan-beklenen-aciklama-geldi