Assos’ta müzik festivali

Özgür GÜVENÇ

İSTANBUL (Anayurt) - Assos antik kenti Kadırga Koyu mevkiinde bu yıl birincisi yapılacak Assos Müzik Festivali 20-21 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleşecek. Ayvacık Belediyesi'nin kapılarını festival için açtığı Kadırga Koyu'ndaki günübirlik tesislerinde yapılacak festivalde iki günde üç muhteşem konserde Rumba Quartet, Grup Gündoğarken ve Moğollar Assos Kadırga Koyu'nun eşsiz atmosferinde müzikseverlerle buluşacak. Bu yıl festival ilk olmasından dolayı tüm konserler ücretsiz olarak izlenebilecek.

Latin ve dünya müziklerinden en güzel seçkileri rumba altyapısı ile düzenleyen enstrümantal müzik grubu Rumba Quartet festivalin ilk konserinde müzikseverlere neşeli anlar yaşatacak.

Türkiye'nin en özel gruplarından olan Grup Gündoğarken birbirinden güzel şarkılarıyla ilk günün finalinde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Müzik tarihimizin efsane topluluğu Moğollar, festivalin finalinde sevenlerine her biri birbirinden güzel eserlerini seslendirerek festivalin bu yılki finalinde yer alacak.

Kadın Oyunları Festivali, Köy Enstitüleri Fikir ve Kültür Günleri gibi birçok prestijli ve nitelikli kültürel etkinliklere imza atan Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile ve TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ayvacık Belediyesi ve artıbir'in katkıları ile gerçekleşecek festival salgın virüs koşulları göz önünde bulundurularak yapılacak.

Bu yıl ilki gerçekleşecek festival iki günde üç konser ile sınırlandırılırken, gelecek yıllarda festivali bölgenin tarihi, kültürel ve doğal dokusuna uygun olarak daha da ileriye taşınmak amacında. Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram,festival ile ilgili böyle bir festivale katkı sunmaktan ve tesislerini açmaktan son derece mutlu olduklarını, Assos'un ve Ayvacık bölgesinin önemini kültür ve sanat yoluyla tüm dünyaya duyurmak istediklerini söyleyerek, kültür, sanata desteklerinin artarak devam edeceğini belirtiyor.

- Anayurt Gazetesi, Magazin bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/10677364/assosta-muzik-festivali