Akşener: Bu umudu sağlayan sizlersiniz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin '100 Bininci Üye Katılım Programı'nda konuştu. Akşener partisinin seçimlerde birinci parti çıkacağını belirterek, "İnşallah ben de bu ülkenin pazarlıksız, hak edilmiş başbakanı olacağım" dedi. Akşener; İYİ Parti'nin milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı bir siyasi parti olduğunu ifade ederek, "Cenabı hak bu ülkeyi, bu milleti kalkındırmayı, işsizin, iş bulmasını, sanayicimizin, tarımla meşgul olan insanımızın, besicilerimizin, esnafımızın, emeklimizin, EYT'limizin yüzünü güldürenlerden eylesin" dedi.

Akşener partisinin seçimlerde birinci parti çıkacağını belirterek, "İnşallah ben de bu ülkenin pazarlıksız, hak edilmiş başbakanı olacağım" dedi. Mitinge gelenlere hitaben "İYİ Parti kurulmamış olsaydı bugün ülkemizde ne konuşuluyor olacaktı?" diye soran Akşener, "Bugün Türkiye'de bir umut varsa, 13. Cumhurbaşkanı'nın Millet İttifakı'nın adayı olacağına benim gibi herkes inanıyorsa, bu umudu sağlayan sizlersiniz" ifadelerini kullandı.

Sözlerine "25 Ekim 2017’de olamaz denileni yapmış, yapılamaz denileni başarmış iyi insanlar" diye başlayan Akşener, İstanbul il teşkilatının ortaya bir hedef koyduğu 100 bin üye sayısının aştıklarını ifade ederek, "İlçe, ilçe, il, il gezmeye karar verdik. Bir kayıkçı kavgasına dönmüş olan siyasette, kavgaların eksik olmadığı ama dert bilinmediği için de çözümün üretilmediği Türkiye'yi değiştireceğiz dedik. 2,5 yıldır, gezdik dolaştık. Ülkenin acı hikâyelerini anlattık. Kriz hikâyelerini de dinledik. Atanamayan öğretmenin, EYT'nin, gece tencere kaynatamayan annenin, gençlerin annelerinin, babalarının acılarına şahit olduk. Kamuoyunun bilgisine sunduk. Bugün dertler konuşuluyorsa bunun sebebi sizsiniz" diye konuştu.

"Kavga çıkarmak, kutuplaştırmak isteyecekler, iftiralarla pranga vurmaya çalışacaklar uymayacaksınız. Biz hedefe ayarlı top gibi seçimde birinci parti olmak için çalışacağız" diyen Aktaş şöyle devam etti:

Biz İstanbul'da da Türkiye'de de birinci parti olacağız. Böyle bir Türkiye'den bugün umut eden bir Türkiye'ye gelinmişse bunun sebebi sizsiniz, biziz. Allah hiçbirimizi mahcup etmesin.

'Anket sahipleri parlamenter sisteme dönülsün mü?' sorusunu sormaya başladılar. Bunu tartıştıran biziz. Sonra anketlerde adını koyduğumuz güçlendirilmiş sistem öne çıkmaya başladı. Türkiye'de birinci parti olmak hepimiz için çocuk oyuncağıdır. Bu ucube sistemi göndereceğiz, o irade bizde var. Sandıkta geldiler sandıkta gidecekler.

İnşallah ben de bu ülkenin pazarlıksız, hak edilmiş başbakanı olacağım.

Biz birinci parti çıkacağız, seçime hazır olacağız, seçmenin oyunu namus bileceğiz. Oya halel getirmeyeceğiz. Seçim yapılacak efendiler. Bu memleketin oyuna el uzatanlara İstanbullu ikinci seçimde gösterdi. Şimdi onlar düşünsün. Kavga çıkarmak, kutuplaştırmak isteyecekler, iftiralarla pranga vurmaya çalışacaklar uymayacaksınız. Biz hedefe ayarlı top gibi seçimde birinci parti olmak için çalışacağız."

- Anayurt Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/10619752/aksener-bu-umudu-saglayan-sizlersiniz