TKDF'den 'Altılı Masa' turu: İlk ziyaret Kılıçdaroğlu'na

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü ve yönetim kurulu üyeleri, kamuoyunda ‘altılı masa’ olarak bilinen altı siyasi partinin genel başkanlarına ziyarette bulunuyor.

Federasyon temsilcileri, kadın politikalarının gözden geçirilmesi konusundaki savunuculuk toplantıları kapsamında ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Toplantıda 'altılı masa'nın artan yoksullukla kadın emeği ve kadının işgücüne katılımı başta olmak üzere kadın ve eşitlik politikaları kapsamındaki somut önerileri değerlendirildi. Gezi Davası ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın da ele alındığı toplantıda TKDF, 21 Mayıs’ta gerçekleştirilecek mitinge destek vereceğini açıkladı.

CHP lideri ile yapılan toplantı sonrası açıklama yapan TKDF, şu açıklamayı yaptı:

“Bu toplantı vesilesiyle, muhalefet partilerinin diyalog süreçlerinde kadın ve eşitlik politikalarının ilgili kadın örgütleriyle görüşmeler neticesinde hazırlanması ve somut öneriler olarak kamuoyuna sunulması gerektiğini tekrar hatırlatıyoruz. Muhalefet partileri toplumsal cinsiyet eşitsizliğini, kadına yönelik şiddeti, kadın kırımını, kadın yoksulluğunu, kadının emek sömürüsünü ve gün geçtikçe derinleşen kadın yoksulluğunu oy potansiyeli olan söylem alanları olarak görmekten vazgeçmeli, somut ve demokratik çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaşmalıdır; zira siyasi partilerin seçimlerde artan sayıda kadın aday göstermelerinden çok daha acil ve çok boyutlu çözümlere ihtiyacımız var.”

- Anayurt Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/10607272/tkdfden-altili-masa-turu-ilk-ziyaret-kilicdarogluna