Özaslan’dan demokrasi şölenine davet

ANKARA (Anayurt) - Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, üyelerine 25 Eylül 2021 cumartesi günü gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul Toplantısına katılma çağrısı yaptı. Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube’nin Halil Bahadır Saka yönetiminde Ankara Konağı'ndaki Seymen çalışmalarını bir süre izleyen Özaslan, molada Seymenlerle sohbet etti, genel kurul üyelerinden cumartesi yapılacak olağan genel kurula sahip çıkmalarını istedi.

Olağan Genel Kurul Toplantısının içeriği hakkında bilgi veren Özaslan, “Ankara Kulübü Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı gündem maddelerini görüşüp karara bağlamak üzere 25 Eylül 2021 Cumartesi günü 12.00 -17.00 saatleri arasında Çamlıca Mah. Bağdat Cad. 170. Sok. No: 2 (Ankara Konağı) Yenimahalle Ankara adresinde yapılacak. Genel Kurulumuz, Kovid-19 pandemisi nedeniyle kararname ile ertelenen mayıs ayında yapmamız gereken Olağan Genel Kurulumuzdur. Genel Kurul Toplantımız yoklama ve açılış ile başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan Teşekküllü oluşturulacak. Faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi, denetim kurulu raporunun okunması ve müzakeresi, dernek yönetim kurulu ve denetim kurulunun ayrı ayrı ibrasının genel kurul onayına sunulması ve yeni dönem çalışma programı ve tahmini bütçenin müzakeresi ve genel kurul onayına sunulmasının ardından seçimlere geçilecek. Dilek ve temennilerin ardından 12.00’de başlayan Genel Kurulumuz, 17,00’de sandıkların kapanmasıyla sona erecek.” dedi.

Ankara Kulübü'nün 1932 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Seymenlik Geleneğini ve 27 Aralık Ruhunu Yaşatın” talimatıyla kurulduğunu belirten Özaslan, “Ankara Kulübü Derneği Cumhuriyetin, Başkent Ankara’nın sembol kurumlarından biridir. Ankara Kulübü Derneği üyeleri gerçekten çok değerli, saygın üyelerdir. Genel kurulumuzu yoğun ve kalabalık bir şekilde, bayram coşkusu, şenlik havasında büyük bir kucaklaşmayla gerçekleştireceğiz. Ankara içinden ve dışından binlerce üyemiz demokrasi şölenimize katılacak. Atatürk’ün talimatıyla kurulmuş Ankara'nın tarihi kültürel değerlerini yaşatma ve gelecek kuşaklara aktarma anlamında misyon üstlenmiş önemli bir değerimiz Ankara Kulübüne, birlik ve beraberlik anlayışı içinde birbirimize daha da sıkı kenetlenerek sahip çıkmaya, tüm üyelerimizi davet ediyoruz. Ankara Kulübü Derneği çatısı altında biriz, birlikteyiz, kenetlenmiş güçlü ve büyük bir bütünüz/aileyiz. Olağan Genel Kurul Toplantımız, hayırlı uğurlu olsun. Demokrasi şölenimize katılacak tüm üyelerimize, değerlerimize sahip çıkan herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

- Anayurt Gazetesi, Yerel bölümünde yayınlandı
https://anayurtgazetesi.com/haber/10537570/ozaslandan-demokrasi-solenine-davet