29 Kasım günü Kırıkkale’de idik – 2

SEKİZ – 30 kez Hüküm cezası almış (hem de öyle bir ‘ömür’ ile sınırlı değil, nesilden nesile, babadan oğluna miras kalan ‘yapışkan’ bir hüküm) bir ülkenin vatandaşı olarak 2020 yılı Mart ayında yayımladığım Kemalist-Demokrat TÜRKİYE’deki tespitin bileşenleri ve dayandıkları kaynakları birer birer anlatarak 28 Mayıs1918 tarihinde devletlerini kurdurduğumuzda 1 milyon 586 bin Ermeni’nin HAYATTA olduğu.
DOKUZ - SONSÖZ somut bir öneri idi: “Gelin bu pisliği temizleyelim ve bugün kısaca “DİYASPORA” diye tanımladığımız Taşnak Partisi üye ve yandaşlarının ne denli adi yalancı olduklarını uluslararası kamuoyuna gösterelim.”
Nasıl mı? Aldıkları parlamento kararlarının revize edilmesi en olası olan 2 ülkenin üstüne giderek:
ÖNCE – Venezuela’nın lideri Maduro ile, kapalı kapılar ardında uygun bir konuşma yapılarak 2005 yılında parlamento başkanı iken imzaladığı kararın iptali sağlanır.
ARDINDAN – SOYKIRIM’ın (1) numaralı TANIĞI ve EV SAHİBİ ülke olan Polonya’nın kapısı çalınarak OYBİRLİĞİ ile aldığı parlamento (SEYM) kararı ile ilgili olarak;
“Lehistan sefiri yoldadır” (Bu söz için bkz. Ensar Osmanoğlu’nun youtube açıklamaları.) Polonez Köyü. (Osmanlı Devleti’nin başkentine çok yakın tapulu bir Polonya köyü) Polonya Büyükelçiliği’nin 2015 yılında Türkçe ve İngilizce olarak yayımladığı “II. Dünya Savaşı’nda Ankara’da Polonyalı Havacılar” başlıklı Osman Fırat Baş, Mehmet Arif Demirer ve Polonyalı tarihçi Adrezj Glass imzalı kitapta anlatılan 38 Polonyalı havacının öyküsü.
Hatırlatılır ve sorulur: UTANMIYOR MUSUNUZ?”
Türk, tarihte ne zaman yardıma ihtiyacı olsa Polonyalı uzak komşusunun yardımına koşmuştur. 2005 yılında o oybirliği kararı alınmadan önce SEYM üyeleri arasından bir kişi dahi hatırlamadı mı Türklerin Polonya için yaptıklarını ve “1915 – 1916 Olaylarını iyice araştıralım ondan sonra bu dost ülke hakkında karar verelim” diye itiraz etmedi mi?
SEYM üyeleri; NAZİ döneminde Auschwitz ve diğer 5 insan öldürme kamplarında zehirli gaz verilerek 5 yılda katledilen toplam 3 milyon Yahudi’nin akıbetini çok iyi bildiklerine göre, nasıl inandılar 1915 koşullarında 7 ayda 1.5 milyon Ermeni’nin öldürülmüş olabileceğine?
Urfa’da bir Auschwitz mi vardı ya da Treblinka?
ON – Venezuela ve Polonya kararlarının revize edilerek hükmün iptal edilmesi için ortaya en ufak bir tereddüde yer vermeyen çok iyi hazırlanmış bir dosya konması gerekir:
1 586 000 Ermeni’nin, 28 Mayıs 1918 tarihinde HAYATTA olduğunu ve nerelerde bulunduğunu gösteren belgeleri içeren bir dosya.
Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve İngilizce hazırlanacak olan bu dosyalar ile 28 ülkedeki şu hukukçu kuruluşların kapıları çalınacaktır:
Hukuk Fakültesi öğrenci kuruluşları (Kırıkkale’deki ‘Münazara ve Farazi Dava Topluluğu gibi), Barolar, Hakim ve Savcı kuruluşları, Yüksek Mahkemeler (AYM eş düzeyinde).
29 Kasım günü Kırıkkale’deki, çok verimli olduğuna inandığım, Hukuk Tarlasına Ozan Hocanın dinamik öğrencileri ile 84 yaşında Türk’ün soykırım zanlısı olmadığına inanmış ben bir tohum attık, uzun bir yolculuğun ilk adımı olarak.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar M. Arif Demirer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Anayurt Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Anayurt Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Anayurt Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Anayurt Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.