Ne biçim Atatürkçüsünüz?

Falih Rıfkı Atay’ın, 29 Ekim1938 tarihinde, Cumhuriyetimizin 15. Yılında, ULUS Gazetesindeki Başyazısında şöyle bir tespiti vardır:

“ATATÜRK, Vatan’ı Zaferi ile Milleti ise İnkılapları ile kurtarmıştır.”

“İnkılap” sözcüğü Türkçe Kuran meali ile ekonomideki büyük gelişmeleri de kapsıyordu.

Buna rağmen bugün 85 milyon T. C. Vatandaşlarının en az 25 milyonu ATATÜRK’e karşıdır. Bunların yarısının (tarikatlar) karşıtlığı nankörlük seviyesinde nefrete dönüşmüştür.

Bu yazı, ATATÜRK karşıtlarına değil, onların karşısındaki ATATÜRKÇÜ’lere seslenmektedir: Ne biçim ATATÜRKÇÜSÜNÜZ ???

Mustafa Kemal Paşanın Ermenilerin Soykırım iddialarını teyit eden ve 1 Ağustos 1926 tarihinde Los Angeles Examiner Gazetesinde yayımlanan şu beyanını (DİASPORA bugün aleyhimize DELİL olarak kullanıyor) görmemiş olabilirsiniz:

“Toplu halde, acımasızca evlerinden sürülerek katledilen milyonlarca Hristiyan tebaamızın hayatından sorumlu tutulması gereken bu eski İttihat ve Terakki Partisinin geride kalanlarının yaşamlarını şimdiye kadar yağma, hırsızlık ve rüşvetle sürdürdükleri...”

İşte Vatanı kurtaran, Devleti kuran ve Devrimleri başlatan Mustafa Kemal Paşa, gazetede yer alan söyleşiye göre, Emile Hilderbrand’a bu açıklamayı yapmış: “… milyonlarca Hristiyan…”. 

Prof. Türkkaya Ataöv’ün; bu gazetedeki yazı hakkında, 2006 yılında Türkçesi, 2008 yılında İngilizcesi (Ermenilerin Sahtecilikleri) yayımlanan kitabındaki bölüm de gözünüze çarpmamış olabilir.

Kişiliği hakkında burada yorum yapmak istemiyorum, Bay Taner Akçam’ın “taraf” Gazetesinde yayımlanan yazısındaki şu beyanı da mı görmediniz:

“M. Kemal’e ait bu tür sözler (1919 yılında Amerikan Radio Press ve General Harbord’a söyledikleri ile 1920 yılında Karabekir Paşa’ya telgrafı) içerisinde 1 Ağustos 1926 yılında Los Angeles Examiner gazetesine söyledikleri önemli bir yer tutar. İlgili röportajda Kemal, İttihat ve Terakki Partisi’nden, “yaşadıkları yerlerden kitleler halinde acımasızca sürülen ve katledilen Hıristiyan tebaamızın hayatlarının hesabının kendilerinden sorulması gereken” grup olarak söz eder.”

Evet, EY ATATÜRKÇÜLER, gördünüz mü, ATATÜRK 1926 yılında Ermeni Soykırım iddialarını nasıl kabul edivermiş?

1 Ağustos 1926 tarihli gazeteyi ve Prof. Ataöv’ün kitabını görmemiş-duymamış olmak çok büyük bir “ATATÜRKÇÜLÜK Suçu” olmayabilirse de Bay Akçam’ın 2013 yılında taraf’ta yayımlanan yazısını ihbar kabul ederek derhal harekete geçip ve ADD’nin Los Angeles’e en yakın bir temsilcilini harekete geçirip hiç olmazsa 1.8.1926 tarihli Los Angeles Examiner’ın mikrofilmini getirip yayımlamamış olmanız (bence) affedilmez bir ATATÜRKÇÜLÜK Suçu.

Ben ATATÜRKÇÜ değilim. “ATATÜRK – İnönü – Bayar” bağlamında Kemalist’im. Onun için 27.6.2022 tarihinden beri her işi bıraktım O gazeteyi araştırıyorum. Örneğin, 1926 yılında Ermeniler ve Amerikalı yandaşları, Senatör King gibi, O gazeteyi neden kullanmamışlar?  

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar M. Arif Demirer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Anayurt Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Anayurt Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Anayurt Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Anayurt Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.