Anayurt Gazetesi
SİYASET TÜRKİYE EKONOMİ DÜNYA SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT FOTO GALERİ WEB TV YAZARLAR
Whatsapp İhbar Hattı

Spor ödülleri sahiplerini buldu

Spor ankara.org  yılın spor ödülleri törenle sahiplerine verildi.

Spor ödülleri sahiplerini buldu
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Whatsapp'tan Gönder Haberi Yazdır Metni küçült Metni büyüt

A.Cevat UĞRAŞ

ANKARA (Anayurt) - Sporankara.Org haber sitesi Tüm Sporlar Ödülleri sahiplerine törenle verildi.  Ödül töreni pandemi kuralları çerçevesinde sade bir törenle gerçekleştirildi.  2019-2020 yılı başarıları birleştirerek gerçekleşen etkinlikte misafir kabul edilmezken törende ödüle layık görülen kulüpler, kulüp başkanları ve yöneticileri ile dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu sporcular yer aldı.

Ödül töreni ödül alan sporcuların başarılarının yer aldığı slayt gösterisi ile başladı. Hemen her branşta başkent Ankara’yı başarı ile temsil eden sporcular ve takımların faaliyetlerinden oluşan slayt ilgiyle izlendi.Ödül töreninde konuşan Sporankara.org sitesi sahibi Metin Karagöz,

ANKARA SPOR AİLESİNİN GÖZÜ BURADA

“Bugün 13.sünü düzenlediğimiz geleneksel şölenimizde sizlerle bir kez daha birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Malum pandemi nedeniyle sadece ödül alacak olanların yer aldığı bir şölen düzenledik. Ancak  Ankara spor ailesinin gözü burada. Onların gönüllerinin bizimle olduğunu biliyoruz. Kalabalık, coşku içinde şölenlerimiz olmaya devam edecek. Önemli olan pandemiden bir an önce kurtulmamızdır. Nasıl kurtulacağız. Hep birlikte savaşarak kurtulacağız” diye konuştu.

ANKARA TESİSLEŞME FAKİRİ

Ankara amatör sporu için fedakarca mücadelesi ile Yılın Spor Adamı ödülünü alan Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu , “Gönül isterdi ki sizlerle daha sağlıklı koşullarda bir araya gelelim. Ancak maalesef Kovid- 19 belasından inşallah bir an önce kurtulmayı umud ediyoruz. Dua ediyoruz. Biz bu mücadeleyi verirken sadece kendi adımıza değil Ankaramızın değerli, kulüp başkanları, antrenörlerimiz adına bu mücadeleyi veriyoruz.

Genel olarak baktığımız zaman Ankara’nın tesisleşme noktasındaki fakirliğini hepimiz biliyoruz. Bununla ilgili verilen bir çalışma var. Bu çalışmanın da karşılığını hepimiz bulacağız. Bütün sporcu kardeşlerimi, başkanlarımı kutluyorum. İnşallah bu gururu hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Yılın Başkanı, EGO Spor Kulüp Başkanı Akın Hondoroğlu ise,“Ego Spor kulübü ailesi olarak her gün büyüyoruz. 32 branş 8 bin sporcusuyla dünyanın en büyük üç kulübü arasında yer alıyoruz. Tüm sporcularımıza Başkanımız Mansur Yavaş’ın da katkılarıyla destek olmaya devam ediyoruz.  Spora ve özellikle amatör spora katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  Ödül töreninde bir de sürpriz doğum günü kutlaması oldu. Başkan Akın Hondoroğlu için sürpriz doğum günü pastası kesildi. Başkan Hondoroğlu bu sürpriz kutlama için  teşekkür etti.

Hentboldaki başarıları ile Yılın Başkanı ödülünü alan Yenimahalle Belediyespor Kulüp Başkanı Mustafa Zeki ve Yenimahalle Belediyespor Hentbol Takımı Başantrenörü Serdar Eler ise, ödüle layık gördükleri için Sporankara.org sitesi sahibi Metin Karagöz’e teşekkür ettiler.

SPOR EĞİTİMİN DE İLACI

Kadınlar Basketbol Ligi’nde  başkent Ankara’yı başarı ile temsil eden Nesibe Aydın Spor Kulübü Başkanı Mirkan Aydın Basketbol Yılın Başkanı ödülünü alırken, “ Burada siz değerli spor insanları ile bir arada bulunmak çok güzel. Biz yıllardır eğitim kurumu olarak çeşitli ödül törenlerinde bulunduk Ama ilk kez bir spor organizasyonunda ödül alıyoruz. Bizim için heyecan verici. Kadın basketbolunda yeni bir ekibiz. Süper Lig’de yeniyiz. Amacımız bu alanda uzun yıllar hizmet vermek. Sporcu olan öğrencilerimizin hiçbirisinde ne bir disiplin sorunu yaşıyoruz. Ne de akademik bir sorun yaşıyoruz. Spor gerçekten eğitimin de ilacı” diye konuştu.

İSTANBUL HEGEMONYASINA SON VERDİK

Nesibe Aydın Kadın Basketbol Takımı Genel Kaptanı Ali Kavaklıoğlu da, “ Nesibe Aydın Kadın Basketbol takımı olarak Ankara’da bir ilke imza attık. Üç yıl önce 3. Lig’deydik. Bugün Süper Lig’deyiz. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın ardından üçüncü sıradayız. Ligde dört tane Ankara takımı bulunuyor.

Kadın basketbolunda Ankara olarak İstanbul hegemonyasına da son verdik. Bundan da çok gurur duyuyoruz. Amacımız kalıcı bir kulüp olarak kadın basketboluna, Ankara ve Türk sporuna hizmet etmek istiyoruz”  dedi.

Artistik Buz Pateninde aldığı altın madalyalarla Buzun Altın Kuğu’su Naz Arıcı ise ödüle layık görüldüğü için emeği geçenlere teşekkür etti.  Başarısında emeği geçen kulüp başkanı ve antrenörlerine teşekkür etti.

Yılın antrenörü ödülünü alan Etimesgut Belediyespor Ampute  Futbol Takımı Antrenörü İsmail Temiz, ise şöyle konuştu, “ Vatan için mücadele ederken. Kimimiz bacağını, kimimiz kolunu kaybetti. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır dedik. Yeni bir sayfada yeni bir yola girdik. Bize açılan yolda ilerlemeye devam ettik. Şampiyonluklar kazandık. Engelli olsun, sağlam olsun yeter ki Türk milletine bir fırsat verin. O fırsatı en iyi şekilde değerlendirecektir. Bayrağımızı her zaman göklere çektireceğiz inşallah.”

Klasspor İnternet TV’de Amatörün Dünyası programı ile Yılın Spor Programı ödülünü alan Volkan Yıldırım da, “ Bizim mesleğimiz futbol antrenörlüğü, teknik adamlık.Bu durağan süreçte böyle bir teklif geldi. Ali Öcal abimizden sonra bunu devam ettirmek zor. Umarım O’na layık olabiliyoruzdur. Bu ödül amatörün ödülü. İnşallah bu prgram devam ettiği süre içerisinde amatörün sesi olmaya devam edeceğiz. Klasspor TV Genel Yayın Yönetmeni Bülent Atlas’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ALİ ÖCAL’DAN KADINLARA ALKIŞ

Yılın Spor Ailesi ödülünü ise Şerife- Ali Öcal alırken, Şerife Öcal ödülü, kendisini amatör spora adamış spor adamlarının eşleri adına aldığını ifade etti.

Spor Yazarı Ali Öcal ise, “ Bugün burada olan hemen herkesle bir şeyler yaşadık. Benim neler çektiğimi sizler biliyorsunuz. Hep birlikte kadınlarımızı alkışlar mıyız. İddiasına ve konumuna yakışır bir başkent değiliz. Her geçen gün kan kaybediyoruz. Her geçen gün sıradan bir kent oluyoruz. Dolayısıyla bu ödüllerin ne kadar anlamlı ve kıymetli olduğunu anlamalıyız. Tüm ödül alan sporcu ve kulüplerimizi gönülden kutluyorum. Ben yaptığım her şeyi hayatımın kadınına borçluyum. Hepinizin arkasında da bir kadın olduğuna inanıyorum. Satı kadınlar hiç bitmeyecek. Ödülü bir borç senedi olarak alıyorum. Ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

SPOR ANKARA ORG  YILIN SPOR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ ŞÖYLE

Yılın Spor Adamı Murat Kandazoğlu

Yılın Özel Ödülü Soner Cengiz

Yılın Özel Ödülü Ümit Gözüküçük

Yılın Özel Ödülü Erdal Aydar

Futbol Özel Ödülü Hakan Karakaya

Ampute Futbol Özel Ödülü Alaattin Sonat

Katkıda Bulunanlar

Yılın Özel Ödülü Harun Akbulut

Yılın Özel Ödülü Yasin Can

Yılın Özel Ödülü Fatih Anaz

Yılın Başkanı Akın Hondoroğlu

Hentbol Yılın Sporcusu  Gülay Türk

Hentbol Yılın Yöneticisi Kaan Saylan

Hentbol Yılın Başkanı Mustafa Zeki

Hentbol Yılın Antrenörü Serdar Eler

Hentbol Yılın Sporcusu Bilge Öztürk

Basketbol Yılın Başkanı Mirkan Aydın

Basketbol Yılın Yöneticisi Ali Kavaklıoğlu

Basketbol Yılın Antrenörü Erman Okerman

Basketbol Yılın Sporcusu Harika Eldaş

Basketbol Yılın SporcusuNilay Kartaltepe

M.Tenisi Yılın Antrenörü Yusuf Kılınçkaya

M.Tenisi Yılın Sporcusu İrem Oluk

Bilardo Yılın Sporcusu Eylül Kibaroğlu

Artistik Jimnastik Yılın Sporcusu Ümit Şamiloğlu

Artistik Buz Pateni Yılın Sporcusu Naz Arıcı

Yüzme Yılın Sporcusu Arda Sarıkaya

Yüzme Yılın Sporcusu Merve Tuncel

Tekvando Yılın Sporcusu Sude Uzunçavdar 

Tekvando Yılın Sporcusu Ceyhun Münyas

Wushu Yılın Takımı Ankara Egospor

Ampute  Futbol Yılın Antrenörü İsmail Temiz

Ampute  Futbol Yılın Sporcusu Umutcan Günay

Voleybol Yılın Sporcusu Efe Bayram

M.Pentatlon Yılın Sporcusu İlke Özyüksel

Bocce Yılın Sporcusu Nejla Şahin

Yılın Spor Programı Volkan Yıldırım

Yılın Basını Bülent Atlas

Basın Özel Ödülü: Cevat Uğraş

Yılın Spor Ailesi Şerife - Ali Öcal

 

Sporankara.org Yılın Spor Ödülleri  ödül töreni fotoğraflar:

https://anayurtgazetesi.com/galeri/Sporankara-org-Yilin-Spor-Odulleri-sahiplerini-buldu/115181

 

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Merkez Bankası rezervleri 90 milyar 81 milyon dolar oldu
 
İstanbul'a yine kar geliyor
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Türkiye'de günlük en yüksek can kaybıTürkiye
Türkiye'de günlük en yüksek can kaybı
23 Nisan'da sokağa çıkma kısıtlamasıTürkiye
23 Nisan'da sokağa çıkma kısıtlaması
Pakistan'da bir otelde patlama! Ölü ve yaralılar varDünya
Pakistan'da bir otelde patlama! Ölü ve yaralılar var
ABD'den Afganistan’a 300 milyon dolar yardımDünya
ABD'den Afganistan’a 300 milyon dolar yardım
Milli güreşçi Taha Akgül 8. kez Avrupa şampiyonu olduSpor
Milli güreşçi Taha Akgül 8. kez Avrupa şampiyonu oldu
Erdoğan ve Asiltürk birlikte iftar yaptıSiyaset
Erdoğan ve Asiltürk birlikte iftar yaptı
Rusya'dan 10 Amerikalı diplomatı sınır dışı etme kararıDünya
Rusya'dan 10 Amerikalı diplomatı sınır dışı etme kararı
Johnson & Johnson'ın aşısında birden fazla sorunDünya
Johnson & Johnson'ın aşısında birden fazla sorun
Galatasaray'da kötü gidiş sürüyorSpor
Galatasaray'da kötü gidiş sürüyor
ABD'den Ankara'ya F-35 bildirimiTürkiye
ABD'den Ankara'ya F-35 bildirimi
Anayurt Gazetesi
KünyeKünye İletişimİletişim ReklamReklam FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Günün HaberleriGünün Haberleri