Anayurt Gazetesi
SİYASET TÜRKİYE EKONOMİ DÜNYA SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT FOTO GALERİ WEB TV YAZARLAR
Whatsapp İhbar Hattı

Kılıçdaroğlu: Haram oya ihtiyacımız yok!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında , yaptığı konuşmasında "Kul hakkı yiyen hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermesin, haram oya ihtiyacımız yok!" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Haram oya ihtiyacımız yok!
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Whatsapp'tan Gönder Haberi Yazdır Metni küçült Metni büyüt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlatılan Adalet Yürüyüşü'nün dördüncü yıl dönümünde gerçekleştirdiği parti grup toplantısında iktidara ilişkin eleştirilerde bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Kul hakkı yiyen hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermesin, haram oya ihtiyacımız yok!" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun gündeminde ismini anmadığı organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in ileri sürdüğü iddialar vardı. Kılıçdaroğlu, "Türkiye lağım kokmuyor mu? Her tarafta rüşvetler nasıl döndüğü söylenmiyor mu?" diye sordu.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın saldırıya uğramasını da gündeme getiren CHP lideri, "Onlar bizim üzerimize mafyalarıyla, çeteleriyle, yer altı dünyasının beslemeleriyle gelebilirler. Sanıyorlar ki biz CHP'liler geri adım attırırız. Yav siz CHP'yi bilmiyor musunuz Kuvvayi Milliye ruhunun bu topraklarda olduğunu bilmiyor musunuz kardeşim! Sizin feriştahınız gelse bize geri adım attıramaz. Birilerinden para alıyorsunuz saldırıyorsunuz sonra. Parayla tutulan adamlarda insanlık yoktur. Onlar kendi vicdanlarını ve beyinlerini paraya teslim etmiş insanlardır. O binaları, ruhsatı olamayan katlarını yıkacağız. Gerekirse bütün milletvekilleri olarak ellerimizde balyozla gidip onların tamamını yıkacağız. Niçin biliyor musunuz? Adalet nasıl gerçekleştirilirmiş göstereceğiz onlara" diye konuştu.

Öte yandan Ergene Nehri'nin kirliliğinden de yakınan Kılıçdaroğlu, kürsüye getirdiği iki su örneğini gösterdi. Temiz suyun Ergene'nin kaynağından alındığını, kirli suyun ise kirlenen Ergene havzasından alındığını söyleyen Kılıçdaroğlu iktidara, "Bu suyu bu halden bu hale kimler getirdi? Bunun sorumlusu kim? Buyurun beyler için!" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Yürüyüşü düşünürken hep duygulanırım. Nasıl yürüdüm ben diye! Demek ki adalet duygusu bu kadar güçlü bu toplumun duygusunda. Ve bizler beraber yürüdük. Kainat adına yürüdük. Karıncası için, kurdu, kuşu için yürüdük. Çocuklarımız daha güzel bir ülkede yaşasın diye yürüdük.

Adaleti en iyi anlatan nedir biliyor musunuz? Buraya iki su getirdim. Doğanın da adaleti var değil mi? Bu Ergene Nehri'nin kaynağından, içilecek su, Allah'ın verdiği su. Bu da bizim kirlettiğimiz suç. Doğanın adaletini burada görüyorsunuz. Bu suyu bu halden bu hale kimler getirdi? Bunun sorumlusu kim? Buyurun beyler için!"

"Marmara Denizi'nde 124 tür balık vardı. Ticari anlamda söylüyorum. çoğu bitti. Kalmadı.  Marmara Denizi'ni çökertme havuzu olarak kullandılar. Bütün kirlilikler oraya aktı. Deşarjın süratle ve ivedilikle durdurulması lazım. Bir yüzyıllık hedef belirlenirken o yüzyıllık hedefe çevre hakkını yazdık. Gelecek nesillere güzel bir Türkiye bırakmak zorundayız biz. Bu topraklarda ve şanlı bayrağımızın altında yaşıyorsak çocuklarımız güzel bir doğada yaşamalı. Onların da ağacı kuşları görme hakları var. Sadece kitaplarda fotoğraflarını görmeliler. Doğa haklarını korumak adaleti korumaktır. Adalet sadece bizim için değildir, dünyanın da kainatın da hakları vardır. Onların da korunması lazım. Kentlere ihanet edildi. Yeşillikler yok edildi. Devasa bir kent beton ormanına döndü. Şimdi mücadele diyorum daha çok yeşil alan nasıl yaratırız diye. Önlerine engeller çıkarılıyor."

SALDIRIYA UĞRAYAN DİDİM BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDA AÇIKLAMA

"Dün Didim Belediye Başkanımıza 5 kişi sopalarla saldırdı. Kim biliyor musunuz? Didim'de yapılan iki tane kule var. Didim'e ihanet edilmesini istemiyor bizim belediye başkanımız. Yasa dışı yapılan yerlerin tamamını yıkacağım diyor. Sen misin yıkmak isteyen. Önce sabah gazeteci nasıl sabahsa bir sabah bir akşam var dimi onlarda, bir de Takvim var, CNN Türk var. Kanal 24 var. Böyle bir sürü var. Hepsi devletten besleniyor. Önce belediye başkanımıza iftira attılar. Sen gazetecisin kardeşim. Didim belediye başkanı tutuklandı diye yalan attılar. Öyle bir şey yok. Savcıyı tahrik ediyorlar tutuklansın diye. Peki gazete özür diledi mi? Ahlaklı adam özür dilemez mi ? Dilemediler. Bunu söylüyorum ki bakalım yarın ne yazacaklar. Bir şey yazacakları yok bunu da ben gayet iyi biliyorum. Bu belediye başkanımız direndi, yıkım ihalesi açtı, kimse korkudan giremedi. Sonunda bir cesur adamı buldular. Ve dün akşam saldırıya uğradı. Belediye başkanımızın sağlığı yerinde. Mücadelesini yapsın Didimliler için. Didim çok güzel bir yer. Eskiden bazı sorunları vardı o sorunları çözme konusunda da belediye başkanımız bütün iradesini ortaya koydu. Kendisine teşekkür ederiz.

"SİZİN FERİŞTAHINIZ GELSE BİZE GERİ ADIM ATTIRAMAZ"

Onlar bizim üzerimize mafyalarıyla, çeteleriyle, yer altı dünyasının beslemeleriyle gelebilirler. Sanıyorlar ki biz CHP2lilerw geri adım attırırız. Yav siz CHP'yi bilmiyor musunuz Kuvayi Milliye ruhunun bu topraklarda olduğunu bilmiyor musunuz kardeşim! Sizin feriştahınız gelse bize geri adım attıramaz. Birilerinden para alıyorsunuz saldırıyorsunuz sonra. Parayla tutulan adamlarda insanlık yoktur. Onlar kendi vicdanlarını ve beyinlerini paraya teslim etmiş insanlardır. O binaları, ruhsatı olamayan katlarını yıkacağız. Gerekirse bütün milletvekilleri olarak ellerimizde balyozla gidip onların tamamını yıkacağız. Niçin biliyor musunuz? Adalet nasıl gerçekleştirilirmiş göstereceğiz onlara. "

"ADALETSİZLİĞİN, YOLSUZLUĞUN DANİSKASINI YAZIYORLAR"

"Kibirli davranmayı devlet politikası haline getirdiler. 19 yılda. TBMM'ni kabul ettiği kanunları yeri zamanı geldiğinde hiç uygulamadılar. Kibre bakın. 600 milletvekilinin kabul ettiği yasaları ben uygulamıyorum diyor. Anayasa'yı ben uygulamıyorum diyor. Çiftçi kardeşlerim bunu gayet iyi biliyorlar. Yürütme organı yüzde 1 paylarını vermedi. Şu anda engelli kadroları boş. 10 bin engelli kadrosu boş. Bu ne demektir? Yasama organı ne derse desin ben bildiğimi okurum! Bütün engelli kardeşlerime sesleniyorum, bu adalet midir? Kimin adına almıyorsun! O kadroları doldurmak zorundasın. Adaletin tükendiğini görüyoruz. Devlette liyakati bozduğunuz andan itibaren bürokrasiyi yapacağınız yolsuzluklara hazır hale getirirsiniz. Bürokrasiye talimat verirsiniz, ihaleyi şuna ver, 'Efendim kanun! ' O zaman ihaleyi ona vereni getiririm diyor. Oluyor mu? Oluyor. Peki devletin tepesindeki kişiler yolsuzluk konusunda bürokrasiyi yönlendirip yolsuzluğu gerçekleştirirlerse Allah aşkına söyler misiniz, bu adalet midir? Vicdan bunu kabul eder mi! Nerede bu adalet. Adaletsizliğin, yolsuzluğun daniskasını yazıyorlar. Şeytanın aklına gelmeyecek yolsuzluk yöntemlerini vallahi billahi hayata geçiriyorlar. "

"KAZI MI YAPACAK MERKEZ BANKASI'NDA, 128 MİLYAR DOLARI MI ARAYACAK?"

"Bir kişi düşünün karısı cumhurbaşkanı baş danışmanı, arkeolog ama MB Banka Meclis üyeliğine seçildi. Ne işi var arkeologun Merkez Bankası'nda! Kazı mı yapacak Merkez Bankası'nda. 128 milyar doları mı arayacak? Kimsin sen, kim seni oraya atıyor? İşi ehline vermiyorsunuz!"

"ŞEHİTLERE VE GAZİLERE VERİLECEK PARANIN ÜZERİNE ÇÖKTÜLER YA!"

"128 milyar dolar gitti. Nereye gitti bu soru sorulur mu diyor. Ne soracağız! Nereye gitti bu para? Nereye gitti, kaça satıldı, bilmiyorum. Soralım sormayın, araştıralım araştırmayın! Bu mudur adalet. Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum bu mudur adalet! Milletin vekili soru soramıyor. böyle bir düzen görüldü mü dünyada. Yok böyle bir şey. 128 milyar dolar acaba nereye gitmiştir diye MB Başkanı bir araştırayım dedi, pat diye görevden aldılar. Yine ben AK Parti'ye ve MHP'ye oy veren kardeşlerime bir daha seslenmek isterim. Şehitler bizim şehidimiz, gaziler bizim gazimiz, şehit ve gaziler için yardım kampanyası açıldı. Çok güzel. Şehitlere ve gazilere verilecek paranın üzerine çöktüler ya. Bu mudur adalet! Şehitlerin ve gazilerin parasına çöken bir hükümet adaletli olabilir mi? Hırsızlık değil de nedir. Buna bir isim bulsunlar. "

"TÜRKİYE LAĞIM KOKMUYOR MU? HER TARAFTA RÜŞVETLER NASIL DÖNDÜĞÜ SÖYLENMİYOR MU?"

"Devlet vergi verir ve bütçesi, olur bu parayla yatırımlar yapar. Beşli çetenin devletin büyük ihalelerini aldıklarını biliyoruz. Uluslararası istatistiklerde var. 19 yılda 220 milyar liralık ihale yapıldı bu beşli çete aldı. Bu kadar dümeni çeviren insanlar 220 milyar liralık ihale verdiklerinde oradan nasiplenmezler mi? Para almamışlar mıdır? Türkiye lağım kokmuyor mu? Her tarafta rüşvetler nasıl döndüğü söylenmiyor mu? 220 milyar lira arkadaşlar bir devleti yeniden inşa edersiniz, ve beş kişiye veriyorsunuz. AK Parti'ye ve MHP'ye oy veren kardeşlerime  seslenmek istiyorum, bu mudur adalet?"

"ADAM KÜFÜR ETTİKÇE ALDIĞI İHALE ARTTI!"

"Bunlardan biri milletin anasına küfür etmişti. Adam küfür ettikçe aldığı ihale arttı. Akıl alacak gibi değil, ne kadar millete küfür o kadar ihale veriyorum sana. Yine AK Parti'ye ve MHP'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum, ya bu mudur adalet! Onların ne kadar veri ödediğini de kimse bilmiyor. Ha bu mudur adalet! Asgari ücretli ne kadar vergi veriyor belli, bu haramzadelerin ne kadar vergi verdikleri belli değil. Bir de bu haramzadelere dolar üzerinden garanti veriliyor. Her biri Türkiye'de kazandıkları dolarları yurt dışına götürüyor. Ya biz bunlar için mi yürüdük. Bu haksızlıkları onaylamak için mi yürüdük. On binler buna isyan etmedi mi, bunlar yanlıştır demedi mi? Bunlar bir de kendilerini milliyetçi olarak tanımlıyor değil mi, sahte milliyetçiler. Türkiye'de ihtilaf çıktığı zaman kendilerini garantiye alıyorlar. İhtilaf çıkarsa Türk mahkemeleri  değil Londra mahkemeleri yetkili olacak diyorlar. Özellikle ülkücü kardeşlerime seslenmek isterim; niye Londra mahkemeleri kardeşim?"

TANK PALET FABRİKASI TEPKİSİ: NEREDE TANK?

"O kadar ileri gittiler ki devleti soymada değeri 20 milyar dolar olan Sakarya'daki tank palet fabrikasını bir cent, bir kuruş bile almadan Katar ordusuna peşkeş çektiler. AK Parti'ye ve MHP'ye oy veren kardeşlerime sormak isterim, adalet mudur? Tank yapılacaktı 2018'de. Nerede bu tank?"

"SAVUNMA SANAYİİ MÜSTEŞARI NEREDE TATİL YAPIYORDU?"

"Peki kardeşim savunma sanayii müsteşarı nerede tatil yapıyordu? Bodrum'da değil mi. Bodrum'da tatil yapıyor masrafını kim  karşılıyor? Ve o otel el değiştirdi. El değiştirirken ne oldu otele tankla geldiler. Mafyanın emrinde bir tank. Düşünebiliyor musunuz? Bu mudur adalet! Bir otele tank girecek sahibini tehdit edecek, seni öldüreceğiz diyecek, otele çökecekler, bu beyefendi  de o otelde olacak. AK Parti'ye ve MHP'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum, sizin vicdanınız, adalet duygunuz, sizin inancınız buna evet diyor mu? Hepimizin oturup bir muhasebe yapması lazım."

"AHLAKI OLMAYAN BİR İNSANDAN ADALET BEKLENİR Mİ?"

"Bunlar o kadar ileri gittiler ki yerel seçimlerde utanmadan sıkılmadan 'Sakın ha CHP'ye oy vermeyin CHP'li belediyeler gelirse yardımlar kesilir.' Efendim 'Mansur Yavaş Ankara'yı kazanırsa su faturalarını bölücü terör örgütünün mensupları yazacak' diye iftira attılar. Bunlarda ahlak var mı ya! Ahlakı olmayan bir insandan adalet beklenir mi? Yalancıdan devlet yöneticisi olur mu?"

"BİR TEK ALLAH'TAN KORKARIZ O KADAR"

"Sanıyorlar ki tazminat davası açınca Kılıçdaroğlu konuşmayacak, adaleti savunan biri hiçbir şeyden korkmaz, bir tek Allah'tan korkarız o kadar. İki temel kırmızı çizgimiz var bayrağımız ve vatanımız. Bayrağımız ve vatanımız konusunda sorunu olmayan herkesle kucaklaşmaya hazırız. Hiçbir tereddütümüz yok. "

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Erdoğan'a 'kudurmuş köpek gibi' demek ifade hürriyeti
 
Erdoğan ile Aliyev Fuzuli'de bir araya geldi
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan 'marka olarak Türkiye' genelgesiEkonomi
Erdoğan'dan 'marka olarak Türkiye' genelgesi
187 can kaybı, 21 bin 495 yeni vakaTürkiye
187 can kaybı, 21 bin 495 yeni vaka
Beşiktaş galibiyeti unuttuSpor
Beşiktaş galibiyeti unuttu
Erdoğan: Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracatSiyaset
Erdoğan: Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracat
Erdoğan, Putin ile telefonda görüştüSiyaset
Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü
ECB Başkanı Lagarde'dan faiz açıklamasıEkonomi
ECB Başkanı Lagarde'dan faiz açıklaması
ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 785 bini aştıDünya
ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 785 bini aştı
'Engelli sporcularımız bizleri daima gururlandırdı'Spor
'Engelli sporcularımız bizleri daima gururlandırdı'
THY Avrupa Ligi'nin en üretken oyuncusu De ColoSpor
THY Avrupa Ligi'nin en üretken oyuncusu De Colo
Bakan Akar ve TSK komuta kademesi sınır hattındaTürkiye
Bakan Akar ve TSK komuta kademesi sınır hattında
Anayurt Gazetesi
KünyeKünye İletişimİletişim ReklamReklam FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Günün HaberleriGünün Haberleri