Amatörün sorunları için ortak akıl ve iş birliği

Ankara ASKF Başkanı Murat Kandazoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve yeni seçilen belediye başkanlarını ziyaret ederek amatör sporun sorunlarını ve sorunların çözümü noktasında ortak akıl ve iş birliği ile çalışma taleplerini ilettiler.

A. Cevat Uğraş
A. Cevat Uğraş Tüm Haberleri
Amatörün sorunları için ortak akıl ve iş birliği
Amatörün sorunları için ortak akıl ve iş birliği
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Yerel seçimlerin ardından yeni seçilen belediye başkanları çalışmalarına başladılar. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (Ankara ASKF) Başkanı Murat Kandazoğlu ve yönetim kurulu üyeleri; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner’i, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı, Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’nı, Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu’nu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’i, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ı, Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş’ı, Kahramankazan Belediye Başkanı Selim Çırpanoğlu’nu ziyaret ederek amatör spor kulüplerinin sorunlarını ve taleplerini ilettiler. Ankara ASKF Başkanı Murat Kandazoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve ilçe belediye başkanlarına yönelik ziyaretlerin detaylarını gazetemize anlattı. Ayrıca tüm belediye başkanlarını ziyaret edeceklerini söyledi.

Amatörün sorunları için ortak akıl ve iş birliği

Başkan Kandazoğlu, amatör spor kulüplerinin sorunların çözümü noktasında da ortak akıl ve iş birliği içerisinde neler yapılabileceği üzerinde çalışmalar yapılabilecekleri ve spor tesisleri noktasında da görüş alış- verişinde bulunduklarını ifade etti.

Amatörün sorunları için ortak akıl ve iş birliği

KANDAZOĞLU: BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA KOLAYLIKLAR DİLİYORUM

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu yeni seçilen belediye başkanları ile iş birliği içinde çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, “Yerel seçimler sonucunda seçilen başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza başarılar diliyoruz. Mansur Başkan ikinci kez seçildi. İlk seçildiğinden sonra ikinci döneminde daha tecrübeli, Olayları yakından bilen, takip eden bir anlayışla göreve başladığını düşünüyoruz. Biliyorsunuz Keçiören, Altındağ, Mamak, Etimesgut, Çankaya Belediye Başkanları değişti. Tabii ki yeni gelen başkanlarda bir heyecan olacaktır. Bir hareketlilik olacaktır. Dolayısıyla tüm başkanlarımızı canı gönülden tebrik ediyoruz. Allah yardımcıları olsun. Belediye başkanlığı yapmak kolay değil.Birşeyler üreteceksiniz, halka verdiğiniz taahhütler var, o taahhütleri yerine getireceksiniz. Oradaki halkı memnun edeceksiniz bunlar zor işler. Belediye başkanlarımıza kolaylıklar diliyorum. İnşallah halka verdikleri taahhütleri yerine getirirler ve halkı memnun ederler” dedi. Sportif anlamda belediye başkanlarının işlerinin kolaylaştırmak için her zaman iş birliğine hazır olduklarını söyledi.

Amatörün sorunları için ortak akıl ve iş birliği

AMATÖR SPOR EN BÜYÜK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİDİR

Başkan Kandazoğlu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın amatör sporun sorunlarına vakıf olduğunu ve sorunları gidermek için elinden gelen gayreti göstereceklerini belirttiğini ifade ederek, “Bizim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la daha önce de görüşmelerimiz oldu. Kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Kendisine Ankara amatör spor kulüplerini anlattık. Ne işler yaptığımızı ifade ettik. Sporun sadece spor olmadığını, bizim Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kulüp başkanlarımızın bu ülkenin en büyük sosyal sorumluluk projesini icra ettiklerini ifade ettik. Her bir spor kulübünde 300-500 civarında sporcu olduğunu, semtlerde, mahallelerdeki çocuklarımızı semt kulüplerimiz olsun, kamu kulüplerimiz olsun, belediye kulüplerimiz olsun bünyesinde barındırarak, çocuklara spor yaptırarak, onları her türlü kötü alışkanlıklardan alı koyduklarını ifade ettik. Dolayısıyla amatör sporun ve amatör futbolun da ne anlama geldiğini de anlatmaya gayret ettik. Sayın Mansur Başkanımız zaten geçmişten bugüne kadar amatör futbolu, amatör sporu bilen, yakından takip eden bir Belediye Başkanı olarak sorunlarımıza vakıf olduğunu ve bu sorunları gidermek için de ellerinden gelen tüm gayreti sarf edeceklerini ifade ettiler.

Amatörün sorunları için ortak akıl ve iş birliği

Mansur Başkana şunu ifade ettim; bir profesyonel futbolcuya ödenen transfer ücreti kadar o ücreti Ankara’daki amatör sporcularımıza harcasak, tesis yapabiliriz, çocuklarımız için büyük imkanlar yaratabileceğimizi söyledim. Bir profesyonel takımda belki 50-60 kişi memnun edeceksiniz ama amatör spora hizmet ederek, destek vererek tesis yaparak 230 bine yakın sporcuya dokunmuş olacaksınız.

Daha önceki dönemde başlayan bir çalışma vardı. Beş tane amatör futbol müsabakanın oynanacağı sahaların yapımı noktasında Sayın Mansur Başkanımızla görüşmüştük. O da talimatlarını vererek 2 tane Eryaman’da, 1 tane Batıkent’te 2 tane de Keçiören Ovacık’ta olmak üzere 5 tane futbol sahası ve Spor Köyü adı altında yapılması düşünülüyor. Sahaların yanında çevresinde salonlar da olacak. Basketbol, voleybol sahaları ve tenis kortları da olacak. Dolayısıyla güzel bir spor kompleksi olacak. Bu sahaları da amatör spor kulüplerinin kullanımına sunacaklarını ifade ettiler. Biz de Mansur Yavaş’la yapmış olduğumuz bu görüşmede Sayın Mansur Başkanımıza teşekkür ettik. Bu 5 futbol sahasını Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz ile Spor Dairesi Başkanlığımızın ortak bir çalışmayla amatör futbola hizmete açacağımızı ifade ettik. Kendisi de sağ olsunlar bu konuda ilgili daire başkanlığı ile irtibata geçmemizi ve bu çalışmayı yürütmemizi ifade ettiler. Biz de birlikte bu çalışmayı yürüteceğiz inşallah” diye konuştu.

Amatörün sorunları için ortak akıl ve iş birliği

Kandazoğlu ayrıca amatör spor kulüplerine nakdi desteğin devam etmesini ve amatör spor camiasının bir araya geleceği Amatör Evi yapılması talebinde bulunduklarını belirtti.

KANDAZOĞLU: AMATÖR SPORA DESTEKLERİNDEN DOLAYI MANSUR BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Kandazoğlu Başkan Yavaş’ın amatör spora desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Amacımız Ankara’da amatör spora, amatör futbola müsabakalar noktasında olsun, antrenmanlar noktasında nefes aldırmak. Çünkü antrenman ve müsabaka noktasında ciddi bir problemimiz var, sıkıntımız var. Diğer taraftan Sayın Mansur Başkanımıza amatör kulüplere nakdi yardım yapılması ve otobüs desteğinin devam etmesiyle ilgili son olarak da belediyenin bünyesinde bulunan halı sahaların amatör spor kulüplere hizmete açılmasıyla alakalı talimatları vardı. Bunların hayata geçmesinden dolayı Sayın Mansur Başkan’a teşekkür ettik. Bugün itibariyle Sincan’da, Beştepe’de, Çankaya’da Şentepe’de, Eryaman’da olmak üzere 7 tane halı saha hizmete sokuldu. İlgili semt kulüplerimiz antrenmanlarını yapmaya başladılar. En azından takımlarımızın alt yapıları bir nebze olsun çalışmaya başladılar. Baktığımızda Ankara merkezde 5 tane futbol sahası var. Takımlarımızın alt yapıları var U 11’den A Takımına kadar Hasan Doğan, Batıkent, Altındağ Örnek, Anıttepe ve Türközü olmak üzere bu sahalarımızda 10 metrekare, 20 metrekare 30 metrekare alanlarda takımlarımız antrenman yapmaya çalışıyorlar. Bunu çözmüş oluyoruz. İnşallah yapılacak olan bu spor tesisleriyle birlikte Keçiören takımlarımız olsun, Eryaman, Etimesgut, Yenikent, Sincan, Batıkent takımlarımız bu konuda rahata kavuşacaklar. Bu anlamda Mansur Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

SPOR TESİSİ TALEBİ

Başkan Kandazoğlu ilçe belediye başkanlarına yaptıkları ziyaretlerde belediyelerden spor tesisi yapmalarını talep ettiklerinin altını çizerek, “İlçe belediye başkanlarımıza gittik. Metropol ilçe belediye başkanlarımızın da spor tesisi yapımına ağırlık vermelerini arzu ettik. Bu konuyla ilgili çalışma yapacaklarını ifade ettiler. Bunun takipçisi olacağız” diye konuştu.

Ankara’da resmi müsabakanın yapılacağı bir futbol sahasının olmadığı tek ilçenin Çankaya olduğunu hatırlattığımız Başkan Kandazoğlu, “Evet Çankaya’da maalesef resmi müsabaka yapılacak bir futbol sahası yok. Bunu Çankaya Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Can Güner’e ifade ettik. Bugün 1, 5 milyona yakın bir nüfusu olan bir ilçenin sınırları içerisinde bir futbol sahasının olmamasının düşündürücü olduğunu ifade ettik. Genç bir belediye başkanımız. Heyecanlı ve bunun bir an önce giderilmesiyle ilgili de yoğun bir gayret ve çalışma yapılacağını ifade ettiler” dedi.

BELEDİYELERE SPOR DAİRESİ KURULMASINI TALEP ETTİLER

Başkan Kandazoğlu bütün belediyelerin Spor Dairesi ve müdürlüğü kurması gerektiğini ve belediye başkanlarından talep ettiklerini belirterek, “Biz bütün belediye başkanlarımıza Spor Dairesi Başkanlığının ve Müdürlüğünün kurulmasını talep ediyoruz. Orada Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile iş birliği yapabilecek arkadaşlarımızın irtibatlandırılarak, sorunların çözülmesini istiyoruz. Bir yere tesis yapacağınız, bir proje yapacağınız zaman Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliği içerisinde yaparsanız işler daha kolay olur. Geçmişte yedek kulübesinin olmadığı saha yapılmıştı. Bizimle irtibatlı oldukları takdirde bir futbol sahasında, bir salonda neler olması gerektiğini kendilerine sunarız. Projeyi birlikte şekillendiririz. Proje amacına uygun bir şekilde yapılır ve hizmete girer. Bunu ifade ettik kendilerine sağ olsunlar dikkatle dinlediler. Notlarımızı ilettik kendilerine. İnşallah bunu tüm belediye başkanlarımıza sunuyoruz. Bizim amacımız Ankara’da amatör spor kulüplerimiz bünyesinde spor yaptırarak Ankara’da sporun gelişimine katkı sunmaktır. Ankara’yı sporun da başkenti yapmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

BELEDİYELERİN FORMA RENGİ OLMAMALI

Başkan Kandazoğlu, belediyelerin ilçe sınırları içerisinde bulunan tüm amatör spor kulüplerine eşit ve adaletli bir şekilde destek olması gerektiğine dikkat çekerek, “ Tüm belediye başkanlarımız ilçelerinde bulunan amatör spor kulüplerine desteklerini eşit ve adaletli bir şekilde yapmalılar. Belediyelerin profesyonel kulüpleri olmaması gerekir. Spora ayrılan kaynakları ilçe sınırları içerisinde bulunan tüm spor kulüpleri için kullanmaları gerekir” ifadelerini kullandı.

14 May 2024 - 16:26 - Spor

Mahreç  A. Cevat Uğraşgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Anayurt Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Anayurt Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Anayurt Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Anayurt Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.