Spotify'da Daha Fazla Takipçi Almak İçin 5 İpucu

Spotify dünyanın her yerinde her kesim tarafından kullanılan en popüler müzik dinleme uygulamarından biri. Hatta belki de en önemlisi de diyebiliriz....

Spotify'da Daha Fazla Takipçi Almak İçin 5 İpucu
Haber albümü için resme tıklayın

Spotify dünyanın her yerinde her kesim tarafından kullanılan en popüler müzik dinleme uygulamarından biri. Hatta belki de en önemlisi de diyebiliriz. Apple Müzik ve Amazon’u geride bırakan bu İsveç merkezli Spotify, dünya müzik piyasasına damgasını vurmaya devam ediyor. Gerek sanatçılar gerekse müzik listeleri sahipleri Spotify üzerinden bir hesaba sahip ve Spotify da en çok dinlenen hesaplara öncelik veriyor.

Spotify’da takipçi kazanmak için yapılabilecek pekçok yöntem bulunuyor. En önemli kriter elbette hesabınızdaki eserlerin dinlenme istatistiği. Spotify takipci arttırma yöntemlerinden bu yazımızda ayrıntılı bahsedeceğiz.

Yazının devamında Spotify hesabınızı nasıl daha popüler yapabilirsiniz, Spotify algoritması çalışma prensipleri, çalma listelerini daha fazla kitleye erişilebilir hale nasıl getirirsiniz ve Spotify’da daha fazla takipçi almak için 5 ipucu size nasıl yardımcı olur detaylı açıklıyoruz.

Spotify’da çalma listeleri takip edilme ve takipçi kazanma yöntemleri

Spotify’da başarılı olmak ve daha fazla takipçi almak doğru taktikleri uygulayarak sandığınızdan daha kolay olabilir. İpuçlarına geçmeden önce çalma listesi içeriğinizin doğru seçildiğinden, çalma listesindeki şarkıların kalitesinden emin olduğunuzu belirtmek isteriz. Siz kaliteyi yüksek tuttuktan sonra takipçi kazanmanız daha kolay olacak. Hele de doğru yöntemleri kullanarak.

Geçtiğimiz yılın statista verilerine göre 2023 yılında 226 milyon Premium dinleyiciye erişmiş. Bu da dünya çapında Spotify’ın ne denli büyük bir başarıya sahip olduğunun göstergesi. Bu denli başarılı bir platformda başarıyı yakalamak da oldukça rekabet içerse de doğru metodları takip ederek oldukça kolay olabilir.

O zaman gelin sizler için hazırladığımız Spotify çalma listesi takipçi kazanma ipuçlarına daha yakından bakalım.

Spotify için 5 kullanışlı ipucu

Yukarıda bahsettiğimiz üzere, Spotify üzerinde daha fazla beğeni ve takipçi kazanmak için öncelikle Spotify nasıl çalışıyor, hangi kullanıcıları öne çıkarıyor, yani nasıl bir algoritmaya sahip anlamakta fayda var. Algoritmanın çalışma şeklini anlamalıyız ki ona uygun davranalım ve daha az çaba ile Spotify’ın desteğini arkamıza alabilelim.

Spotify algoritması nasıl çalışır?

Spotify algoritmasında ön plana çıkabilmek için:

 • Düzenli paylaşımlarda bulunuyor olmak,
 • Belirli bir takipçi, beğeni ve dinlenme sayısına sahip olmak,
 • Çalma listenizdeki şarkıları dinleyenlerin şarkıların tamamını dinlemesi veya hemen başka bir şarkıya geçmiyor olması,
 • Düzenli takipçi sayınızın artması ve
 • Çalma listenizdeki şarkıların beğenilerek başka listelere veya favorilere eklenmesi.

Spotify üzerinde çalma listenizdeki şarkılar ne kadar çok beğeniliyor ve kullanıcılar tarafından dinleniyorsa, siz de o doğrultuda Spotify algoritması tarafından ön plana çıkartılır ve öneriler arasında olabilirsiniz.

Bir nevi ne kadar çok takipçi, yine o kadar çok yeni takipçi. Ya hep ya hiç gibi. Ya popüler olma yolunda hızla ilerlersiniz, ya da şarkılarınız keşfedilmeden ve dinlenmeden bekler.

İşte Spotify’da takipçi kazanabilmek için kullanışlı 5 ipucunu sizler için sıraladık.

Arkadaşlarınızı takip edin

Sosyal medyada artık bir laf var: ‘Takibe takip’. Yani siz ne kadar çok kişiyi takip ederseniz onların da sizi takip etme şansı o kadar yüksek. Bu nedenle en baştan başladığınızı farz ederek ilk ipucumuz arkadaşlarınızı takip etmek olacak.

Çünkü siz arkadaşlarınızı takip ettiğiniz zaman büyük çoğunlukta onlar da sizi takip edecek ve onların takipçilerine de erişme fırsatınız olabilecek. Yani hem takipçi sayınızı arttırmış, hem de potansiyel yeni takipçilerin sizi keşfetmesine olanak sağlamış olacaksınız.

Diğer sanatçılar ile iş birliği yapın

Diğer sanatçılarla veya çalma listesi sahipleri ile işbirliği yapmak, görünürlük kazanmak ve yeni kitlelere ulaşmak için harika bir yoldur. Artık sosyal medyada takipçilerinizi arttırmanın en popüler yöntemlerinden biri olan diğer kullanıcılar ile iş birliği yapmayı Spotify hesabınız için de kullanabilirsiniz. Bu yöntemde amaç diğer kullanıcılar ile iş birliği içinde olup, birbirinizin hesaplarının reklamını yapmak. Böylelikle de sizin takipçileriniz iş birliği yaptığınız hesabı takip edebilirken, siz de karşı tarafın takipçilerini yeni takipçileriniz olarak hesabınızda görebilirsiniz.

Bir başka deyişle potansiyel takipçi sayınızı kısa bir sürede oldukça fazla arttırmış ve sadık takipçiler kazanmış olabilirsiniz. Bu yöntemi kullanırken en az sizin kadar veya sizden daha fazla takipçisi olan kullanıcıları seçmeyi düşünebilirsiniz. Ne kadar daha fazla potansiyel takipçi, o kadar çok yeni takipçi demek.


Artık sosyal medyada takipçilerinizi arttırmanın en popüler yöntemlerinden biri olan diğer kullanıcılar ile iş birliği yapmayı Spotify hesabınız için de kullanabilirsiniz. Bu yöntemde amaç diğer kullanıcılar ile iş birliği içinde olup, birbirinizin hesaplarının reklamını yapmak. Böylelikle de sizin takipçileriniz iş birliği yaptığınız hesabı takip edebilirken, siz de karşı tarafın takipçilerini yeni takipçileriniz olarak hesabınızda görebilirsiniz.

Bir başka deyişle potansiyel takipçi sayınızı kısa bir sürede oldukça fazla arttırmış ve sadık takipçiler kazanmış olabilirsiniz. Bu yöntemi kullanırken en az sizin kadar veya sizden daha fazla takipçisi olan kullanıcıları seçmeyi düşünebilirsiniz. Ne kadar daha fazla potansiyel takipçi, o kadar çok yeni takipçi demek.

Şarkının bir noktasını paylaşın

Çalma listenizde veya kendinize ait olan listenizdeki şarkılardan bir kesim paylaşarak da takipçi sayınızı arttırmayı deneyebilirsiniz. Özellikle ilgi çekeceğinizi düşündüğünüz bir şarkının heyecanlı bir noktasını paylaşmanız, dinleyenlerde merak ve ilgi uyandıracak ve sizin şarkınızın tamamını dinlemek isteyeceklerdir.

Bu nedenle işin içine biraz merak ve heyecan katmak, yeni takipçilere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Sizin şarkınızı dinledikten sonra sizin hesabınızı ve çalma listelerini keşfedecekler ve diğer şarkılar ilgilerini çekecek. Bu durumda Spotify hesabınızı takip etmek isteyen organik takipçilere sahip olacaksınız.

Sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın

Spotify hesabınızı veya çalma listesi linkinizi ne kadar çok kişiyle paylaşırsanız, o kadar çok yeni takipçiniz olur. Bunu da en hızlı ve toptan yapabilmenin yolu günümüzde sosyal medya hesaplarından geçer.

Artık herkes gününün önemli bir bölümünü sosyal medyada geçiriyor. Bu yüzden de sosyal medya hesaplarınızdan paylaşacağınız Spotify çalma listeleri, hali hazırda sizi takip eden herkese erişir ve potansiyel takipçi şansı yaratır. Siz her ne kadar teker teker veya mesaj gruplarında bile paylaşıyor olsanız, sosyal medya hesabınızdaki yarattığınız etkiyi yaratamayabilirsiniz. Facebook, Instagram, X vs. hesaplarınızdan paylaşımda bulunursanız, takipçi sayınızda artış görebilirsiniz.

SubsBoost ile Spotify takipçi satın alın

Yukarıda sıraladığımız ipuçlarının hepsini düşünüp yaptınız ama halen daha takipçi sayınız istediğiniz kadar çok değil mi? O zaman size iyi bir haberimiz var. Takipçi sayınızı arttırmanızın bir yolu daha var. Ve kesin bir yol: SubsBoost ile Spotify takipçi satın almak.
SubsBoost Spotify hesabınızda uygun fiyatlara takipçi satın alabileceğiniz bir sosyal medya pazarlama platformu. Spotify çalma listesi veya hesabınızda dilediğiniz kadar takipçiye sahip olamıyorsanız, SubsBoost yardımınıza hızlı bir şekilde koşabilir. SubsBoost websitesine girerek dilediğiniz sayıda takipçi paketlerinden birini seçebilir ve takipçi sayınızı gerçek hesaplarla arttırabilirsiniz. Bu yöntemde hem satın aldığınız paket sayısı kadar takipçi sayınız artmış olur hem de organik olarak hesabınız Spotify algoritmasında daha ön sıralara çıkacağı için yeni takipçi kazanma şansınız katlanır.

Spotify takipçi satın alma paketleri

Siz de çalma listelerini daha popüler hale getirmek ve yeni takipçi kazanmak için SubsBoost paketlerinden faydalanmaya karar verdiyseniz sizin için sunulan paketler şöyle:

 • 100 Takipçi: 76.09 TL yerine 60.79 TL
 • 500 Takipçi: 305.25 TL yerine 244.15 TL
 • 1000 Takipçi: 475.99 TL yerine 366.35 TL
 • 2500 Takipçi: 956.05 TL yerine 763.55 TL
 • 5000 Takipçi: 1524.29 TL yerine 1221.49 TL
 • 10000 Takipçi: 2749.45 TL yerine 2199.49 TL
 • 25000 Takipçi: 6644.99 TL yerine 5315.95 TL

İhtiyacınıza göre yukarıdaki paketlerden birini tercih edebilir ve takipçi sayınızı hemen arttırabilirsiniz.

SubsBoost güvenilir mi?

Yukarıdaki paketlerde satın alınan takipçilerin tamamı gerçek ve aktif hesaplardan oluşur ve sahte hesaplar veya kullanılmayan profilleri içermez. Yani siz sadece organik sahip olacak olduğunuz takipçilere, SubsBoost aracılığı ile satın alarak sahip olmuş olursunuz.

Organik takipçilerinizde olan tüm avantajları bu paketler aracılığı ile de yakalayabilir, görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. Hatta önerilen hesaplar arasına bile girebilirsiniz. Spotify algoritmasında ne kadar çok takipçi sayısı o kadar çok destek. Yani satın aldığınız takipçiler kadar satın almadığınız ama doğal ve organik yollarla gelecek takipçiler olmasını da bekleyebilirsiniz.

Not: Satın aldığınız paketteki takipçiler hesabınıza bir anda yüklenmez. Bunun nedeni doğal olmayan bir görünümün önüne geçmektir. Aksine, takipçiler hesabınıza yavaş yavaş doğal bir süreçte normal takipçi kazanıyormuşsunuz gibi bir akışta yüklenir.

Son olarak

Spotify kariyerinizi bir üst noktaya veya en üstlere taşımak için bu yazımızda sizlerle neler yapabileceğinize dair ipuçlarımızı paylaştık. Size sunduğumuz ipuçlarının tamamı denenmiş ve fayda göstermiş, takipçi sayısını arttırma garantisi olan uygulamalar. Dilerseniz tamamını deneyebilir veya birkaçını test edebilirsiniz. Dilediğiniz sayılara erişemediğiniz durumda da son ipucu takipçi satın alma seçeneğini her zaman kullanabilirsiniz. Son derece güvenilir ve dünya çapında fenomenler ve sosyal medya hesap sahipleri tarafından oldukça sık kullanılan ve garanti dönüşü olan bir yöntem.

Siz de Spotify hesabınız ile daha popüler olmak ve çalma listeleriniz ile para kazanmak istiyorsanız yukarıdaki yöntemleri güvenle deneyebilir ve hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 

29 Mar 2024 - 14:58 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Anayurt Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Anayurt Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Anayurt Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Anayurt Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.