Değerli’den organize sanayi sözü

CHP Altındağ Belediye Başkan Adayı Ramazan Değerli, “Ankara’nın en düşük gelir elde eden ilçelerinden birisi haline geldi. O nedenle bu sorunları da dikkate alarak birçok proje ürettik. Bunlardan en önemlisi Altındağ Organize Sanayi bölgesini oluşturmak” dedi.

Hakan Bingül
Hakan Bingül Tüm Haberleri
Değerli’den organize sanayi sözü
Değerli’den organize sanayi sözü
+1
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Altındağ Belediye Başkan Adayı Ramazan Değerli projelerini gazetemize anlattı. Seçimi kazanması durumunda Altındağ’ı bir cazibe merkezi haline getireceklerini belirten Değerli, başlıca projeleri hakkında bilgiler verdi. Değerli, ayrıca kurdukları sitede Altındağlı yurttaşların da istek ve projelerini değerlendirdiklerini söyledi.

Değerli’den organize sanayi sözü

“Altındağ’a dair proje ekibimizle birçok proje hazırladık” diyen Değerli, “Altındağ 20 yıldır maalesef ki eriyen, yok olan ve bir sürü sıkıntılar ile boğuşuyor. Ben Altındağ’da doğmuş birisi olarak çok eski hallerini de biliyorum. Altındağ bugün metropol ilçeler arasında en geri kalmış ilçe konumunda. Suç oranının en çok olduğu ilçelerden birisi haline geldi. Ankara’nın en düşük gelir elde eden ilçelerinden birisi haline geldi. O nedenle bu sorunları da dikkate alarak birçok proje ürettik. Bunlardan en önemlisi Altındağ Organize Sanayi bölgesini oluşturmak. Bundan 20 yıl öncesine kadar Ankara’da sanayi denilince akla Yiba Çarşı’ndan başlayıp Kazım Karabekir Caddesi, İskitler ve Yenimahalle’ye kadar uzan sanayi bölgesi gelirdi. O sanayi bölgesinin bir kısmı kapatıldı bir kısmı da yıkıldı. Fakat o sanayi bölgesinin yerine Altındağ’da yeni bir sanayi bölgesi kurulup istihdam alanı yaratılmadı” söyleminde bulundu.

Birçok ilçede birden fazla sanayi bölgesi kurulduğunu belirten Değerli, “Yenimahalle’de 2 tane sanayi bölgesi kuruldu, Sincan’da organize sanayi bölgesi kuruldu, Polatlı’da sanayi bölgesi kuruldu, Kazan’da birkaç tane sanayi bölgesi kuruldu. Fakat Altındağ Belediyesi ön ayak olarak bir tane sanayi bölgesi kuramadı. Belediye başkanı olduğum zaman Karapürçek üzerinden Çevre yolunun üzerindeki geniş arazileri de değerlendirerek çok büyük bir istihdam alanı oluşturacağız. Yatırımcıları Altındağ bölgesine çekeceğiz. Bu da Altındağ’ın kalkınmasına ön ayak olmuş olacak. Biliyorsunuz tüm organize sanayi bölgelerimizde hemen teknokentler kuruluyor, üniversitelerimizin meslek eğitim fakülteleri geliyor. Böylelikle o bölgede hem ekonomik hem de sosyal canlılık oluşmuş oluyor. Biz Altındağ’a organize sanayi bölgesini hızlıca kazandıracağız. Kuracağımız organize sanayi iş kolu anlamında siteler ile uyumlu olacak. Bu kapsamda hem Siteler’i canlandırırken hem de Siteler’in daha farklı alanlarda büyümesini sağlamış olacağız. Üretim yerlerini belki bu organize bölgeye taşıyacağız. Böylelikle Siteler ekonomik ve canlılık kazanmış olacak. Siteler Altındağ’ın dünyaya açılan kapısıydı” diye konuştu. 

Değerli’den organize sanayi sözü

Seçimi kazanmaları halinde hiç kimseyi işinden etmeyeceğini belirten Değerli, “Çalışan, evine ekmek götürmek derdinde olan kimseyi işinden etmeyeceğiz. Şu anda Altındağ Belediyesi işçilerinin sorunları malumunuz. Eminim işçilerin mağduriyeti giderilecektir. Fakat giderilmez ise seçimi kazandığımız takdirde ilk işimiz işçilerin mağduriyetlerini gidermek olacak. Maaş farkını alamayan işçilerin maaşlarını ödeyeceğiz. Altındağ’ı tüm çalışanlarımızla birlikte yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde birçok güzel proje duyduğunu ve bunların da değerlendirilmesi için seçim kampanyasında ‘Senin Projen’ başlığı ile Altındağlıların da projelerini değerlendirmeye aldıklarını belirten Değerli, “Biz seçim çalışmalarımızda ‘Senin Projen’ diye bir alan açtık. Bu projede amacımız Altındağlı yurttaşlarımızın da fikirlerini almak. Esnaf, yurttaş ziyaretlerimizde o kadar güzel projeler ve öneriler duyuyoruz ki bunların sözde kalmaması için yurttaşlarımızın da önerilerini bir sistemde toplayalım istedik. Bu projelerden de uygulanabilir olanları taleplere göre değerlendireceğiz. Altındağ’ı tüm Altındağlı yurttaşlarımızla birlikte yöneteceğiz” söyleminde bulundu.

“ÖĞRENDİKLERİMİ UYGULAMA VAKTİ”

Altındağ’da yoksulluğu ve fakirliği bitireceklerini belirten Değerli, “Mansur Yavaş ile birlikte, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde geçirdiğimiz 5 yıl sergilediğimiz uyumlu çalışma modelini Altındağ'da da devam ettireceğiz. Daha büyük başarılar elde edeceğiz. Altındağ’a yapılamayan hizmetleri yapacağız. Yarım bırakılan bütün kentsel dönüşüm ve sosyal hizmet projelerini hızla tamamlayacağım. Mansur Başkanımızın yaptığı gibi, hiç kimseyi ayırmadan her bir Altındağlının yardımına koşacağım. Yaşlı genç demeden hizmet edeceğiz. Altındağ’da işsizliğe ve yoksulluğa son vereceğim. Altındağlılar çaresiz değildir. Ben Altındağlıyım, bu topraklarda yetiştim ve Altındağ'a hizmet için yola çıktım. Altındağ'ı kalkındırmak için var gücümle çalışacağım. Bu yolda siz değerli hemşerilerimden destek bekliyorum. Altındağ’ı birlikte kazanacağız ve birlikte yöneteceğiz” dedi.

Değerli’den organize sanayi sözü

Değerli, başlıca projeleri şöyle sıraladı:

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

“Altındağ'da işsizlik bitecek. Yıllardır Ankara'nın diğer ilçelerinde birçok Organize Sanayi Bölgeleri kuruldu. Ne yazık ki bugüne dek Altındağ'da hiç Organize Sanayi Bölgesi kurulmadı. Kuracağımız Organize Sanayi Bölgesi ile yeni istihdam alanları oluşturacağız. Altındağlı çalışacak, Altındağ kazanacak ve kalkınacak. Balkanlar ve Ortadoğu'nun en büyük mobilya üretim merkezi olan Siteleri yeniden cazibe merkezi haline getireceğiz.

‘ALTINDAĞ'DA HİÇ KİMSE YATAĞINA AÇ GİRMEYECEK’

Altındağımız dayanışmanın ve birlikteliğin adresi olacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ve ihtiyaç duyan üniversite öğrencilerimizin günlük yemek ihtiyaçlarını karşılayacağız. Belediyemizin kendi imkanlarıyla ürettiği yemeğin yanı sıra hayırsever vatandaşlarımızın dayanışma ruhuyla ulaştırdığı yardımlar da Altındağlılarla buluşacak.

GENÇLERE İSTİHDAM

Altındağ'da mutsuz genç kalmayacak. Kuracağımız Organize Sanayi Bölgesi'ndeki iş kollarına yönelik istihdam odaklı ücretsiz mesleki kursları ve eğitim programlarımızla gençlerimizi geleceğe hazırlayacağız. Üniversite Sınavına hazırlanan gençlerimiz için ücretsiz üniversite hazırlık kursları ve etüt merkezleri açmanın yanı sıra gerekli kaynak, doküman ve ders kitapları gibi desteklerimiz olacak.

Değerli’den organize sanayi sözü

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Daha önce afet riskli olarak ilan edilen Örnek, Gökçenefe, Zübeyde Hanım, Aydınlıkevler, Türkiş başta olmak üzere Kentsel Dönüşüm projelerine hız vereceğiz. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin yapmakta olduğu Hıdırlıktepe, Atıfbey, ismetpaşa, Kentsel Dönüşüm Projelerinin takipçisi olacağız. Ulubey ve Önder'deki geciken Kentsel Yapılaşmayı hızlandıracağız.

PATİLİ DOSTLARIMIZA YAŞAM ALANI SÖZÜ

Sokakta yaşayan dostlarımızı günümüze ve başkente yakışır şekilde rehabilite edeceğiz. Onların yaşam hakkını savunarak doğal yaşam alanları oluşturacağız. Hayvanseverlerin ziyaretlerine açık barınaklar kuracağız. Bu merkezlerde mama ve tedavilerini karşılayacağız.

MUHTARLARA DESTEK

Muhtarlarımız mahallelerindeki halkın idari temsilcileridir. Muhtarlarımızla mahalleleriyle ilgili konularda eş zamanlı ve koordineli çalışacağız. Muhtarlarımızın sosyal hayattan kopmaması ve hizmetlerin aksamaması için her muhtara ‘Muhtar Yardımcısı’ personeli vereceğiz. Ayrıca kırtasiye, çay, şeker gibi genel giderlerine destek olacağız.

ALTINDAĞLI KADINLARA İSTİHDAM

Altındağlı kadınlarımızla Altındağ'ın gelişiminde birlikte karar alacağız. Kadınlarımızın kıymetli emeklerini değerlendirmek ve katkı sağlamak görevimiz olacak. Kadınlara meslek edindirme ve istihdama yönelik online ya da yüz yüze eğitim destekleri sağlayacağız.

KÜLTÜR TURLARI

Altındağlı Kadınlarımızın, yaşlılarımızın Konya, Urfa, Çanakkale gibi illerimize kültür turlarını devam ettireceğiz. Altındağ'da turizm hamlemize Türkiye'nin her ilinden ilçemize turlar düzenleyerek turistlerimizi ağırlayacağız.

ALTINDAĞ'DA TURİZM

Altındağ'ın kadim tarihini gün yüzüne çıkaracağız. Kale'den ve Ulus'tan başlayarak Altındağ'da turizmi canlandıracağız. Hem kültürümüze hizmet edeceğiz hem de bölge insanımızın gelir elde etmesini sağlayacağız.

GENÇLER İÇİN SPOR VE SANAT

Altındağ'da faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerimizin malzeme ve ekipman ihtiyaçlarına yardımcı olup, müsabakalara gitmelerinde ulaşım desteği sağlayacağız. Sportif başarılan ödüllendireceğiz. Gençlerimizi Müzik ve Görsel Sanatlar konularında destekleyeceğiz.

ENGELLİ (ÖZEL) BİREYLERE DESTEK

Altındağ'da yaşayan engelli bireylerin sosyal hayata uyum sağlaması ve sosyal hayattan kopmaması adına etkinlikler, eğitimler ve geziler düzenleyeceğiz.

KÖY VE KADIN KOOPERATİFLERİ

Altındağ’ımızda kurulmasını teşvik edeceğimiz Köy ve Kadın Kooperatifleri ile köylerimizde üretilen veya Altındağ'da yaşayan kadınlarımızın el emekleriyle ile üretmiş oldukları ürünleri, açacağımız Altın Marketler'de halkımıza sunacağız.

TAZİYE HİZMETLERİ

Çeşitli mahallelerimize Taziye Evleri kuracağız. Altındağlılarımızın acılı günlerinde de yanlarında olacağız.

YEŞİL ALTINDAĞ

Öncelikle Altındağ'daki yeşil alan ve parkların sayısını artırarak, güvenliğini sağlayacağız. Ambalaj Atığı Dönüşüm Tesisi kuracağız. Buradan elde edilecek gelir ile patili dostlarımıza rehabilitasyon merkezleri kuracağız.

Yenilenebilir Enerji Projeleri

Altındağ'ın potansiyelini değerlendirerek yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştireceğiz. Böylece hem ekonomik hem çevreci katkılar sağlayacağız.

EMEKLİ VE YAŞLI LOKALLERİ

Yaşlılarımızı da unutmayacağız. Emekli ve yaşlılarımızın keyifle vakit geçirebilecekleri lokaller açarak, becerilerini geliştirebilecekleri hobi kursları düzenleyerek, kıymetli yaşlılarımızın sosyal hayatını güzelleştireceğiz. Özel Bakım merkezleri, sosyalleşmeleri için uygun tesisler kuracağız.

TARIM VE SERACILIK PROJELERİ

Altındağ'ın verimli topraklarından faydalanarak tarım ve seracılık projeleriyle istihdam yaratacağız. Organik tarımın yaygınlaşmasına destek olacağız.

DRİFT ALANI

Otomobil tutkunu Altındağlı gençlerimiz için Drift Alanı Projesini hayata geçiriyoruz. Bu özel alanda, adrenalin ve heyecan dolu anlar yaşayabilirler. Trafiğe kapalı alanda, gençlerimiz ve diğer vatandaşlarımız için güvenli bir şekilde keyifli vakit geçirebilecekleri bir alternatif oluşturuyoruz. Altındağlı gençlerimizin sosyal hayatlarını zenginleştirmek amacıyla bowling, dart, video oyunları gibi etkinliklere katılabilecekleri eğlence merkezleri kuracağız.

DİJİTAL UYUM PROJELERİ

Yapay Zeka, Sosyal Medya, e-ticaret, dijital pazarlama gibi alanlarda açacağımız eğitim kurslarıyla Altındağlı hemşerilerimizin girişimlerine de destek sağlayacağız. Böylece Altındağ yarının dünyasına hazırlanacak.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE

Gençliğin en büyük sorunlarından biri olan madde ve davranışsa! bağımlılıklarla mücadele merkezleri inşa edip onları her türlü bağımlılıktan koruyup mutlu aile mutlu toplum seferberliği başlatacağız.

HEMŞERİ DERNEKLERİ

Altındağ'daki hemşeri derneklerimizi desteklemek amacıyla yeni mekanlar oluşturarak faaliyetlerini güçlendireceğiz.

YENİ KREŞLER

Çocuklu ailelerimiz için Yeni Kreşler açacağız. Ayrıca ev hanımlarımız için çocuklarını kısa süreli emanet edebilecekleri Mola Kreşleri açacağız. Çocuklarımızın daha keyifli vakit geçirebilecekleri parklar ve oyun sahaları açacağız.”

15 Mar 2024 - 15:18 - Siyaset

Mahreç  Hakan Bingülgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Anayurt Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Anayurt Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Anayurt Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Anayurt Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.