İYİ Parti milletvekili aday listesi netleşti

İYİ Parti, 14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimleri aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

İYİ Parti, 14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimleri aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Gelen ilk bilgilere göre listede yer alan isimler şöyle; 

ADANA

AYYÜCE TÜRKEŞ

BİLAL BİLİCİ       

MEHMET SERTAÇDURAK

ŞULEGÖK TÜDEŞ

REMZİ OĞUZYILMAZ

BURAK YİĞENOĞLU

İSA AYANOĞLU

BAHADIRCEYHANLI

ERDİNÇ ANTEPÜZÜMÜ

NİHAL AĞCA

ERKAN CAN

ERCAN ATALAY

SİNEM ULUDAMAR

HÜLYAAKKÖZ

AFYONKARAHİSAR          

HAKAN ŞEREF OLGUN

MUSTAFA ENİS ARABACI

SAFFETACAR

OKŞAN ULUSOY EFE

GÖNÜL AR GÜNGÖR

İBRAHİM  ACAR

AĞRI

ÖZHANKOÇİNTAR

METİNAYDEMİR

KENANKAÇMAZ

ÇAĞDAŞ ÇELİK

AMASYA

İBRAHİM MERMER

MEHMET KİP

HİKMET RUŞEN MENEKŞE

ANKARA- 1. BÖLGE

KORAYAYDIN

AHMET EŞREF FAKIBABA

KEVSER OFLUOĞLU

YETKİN ÖZTÜRK

MİNE BAŞ

BURÇİN ÇİÇEK

METEHAN ERDEM

OSMAN TOPAL

ONUR HONDOROĞLU

ECE ÖZEN AKAN

AHMET ALTIPARMAK

AHMET ERENOĞLU

MUHAMMET ECEL

ANKARA- 2. BÖLGE

ADNAN BEKER

SEDAT AKSAKALLI

UĞURHAN FERUDUN BERAT TİRYAKİ

FATMAÖZKAN

MUHARREM BEŞİR

RAMAZAN DEĞERLİ

ERDOĞAN YILDIRIM

FATMA GÜLÜMSER BİROL

NADİRÇETİNKAYA

ÖZCANDAĞGEÇ

ELMASYAĞMUR

ANKARA- 3. BÖLGE

YÜKSEL ARSLAN

KÜRŞAD ZORLU

FATİH KOCA

SEVİN ÇAĞLAYAN

TAMERKAYAALP

SERDAR SARGIN

MEHMET ARSLAN

KADRİYE ÜNLER

BERNAŞAHİN

SEVGİ YALAV

MUSTAFA TOLGA ÖZTÜRK

MEHTAP DEMİRHAN ÖZDEMİR

ANTALYA

UĞUR  POYRAZ

AYKUT KAYA

ALİ ADNAN  KAYA

AYŞEN KURT

SERKAN TETİK

İLHAMİ OKUDAN

MEHMET BAŞARAN

NESRİN ÜNAL

MUSAERTUĞAN

MESUTYILMAZ

DURMUŞ KAPLAN

ARİF KOCABIYIK

BAŞAK KARATAŞ

DURMUŞ ALİ ARSLAN

NEŞE TOKER

LEVENT ÖZDEMİR

HATİCE AVCI

ARTVİN

HAMZA GEZMİŞ

HÜSEYİN IŞIK

AYDIN

ÖMER KARAKAŞ

AHMET ERTÜRK

TUĞÇE CANPOLAT YILMAZ

ERHANALGAN

SEMRA YÜCEL

FEVZİKÖSE

CEMALSARI

PINAR ÖNCER

BALIKESİR

TURHAN ÇÖMEZ

ÖZLEMURAL

NEDİMTUNA

KAMİL GÜLTEKİN ÖZTÜRK

NİLGÜN BAŞARAN

MUSTAFA LEMİ AYTEKİN

METİNÖZGÜR

KEMALGİRGİN

MEHMET  ÇALIK

BİLECİK

HALİL  AYDOĞDU

EREN   GÜVEN

BİNGÖL

HASAN KIZILBOĞA

SEMA  TANİN

AHMET ARPA

BİTLİS

EDİP SAFTER GAYDALI

LEVENT NASIR

MAŞALLAH ASLAN

BOLU

AHMET ÖRNEKBAŞ

İRFAN BAYAR

SUAT ORHAN

BURDUR

FARUK ERKAN

SAFA    SÖNMEZ

MEHMET YAVAŞ

BURSA- 1. BÖLGE

YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLU

SEVİNÇ ATABAY

YÜKSEL YILMAZ

ŞEYDA ŞAHİN

YAHYA BAHADIR

BİRGÜL YILDIZ GÜNAY

RESÜLKAPLAN

ÖZGÜRŞİMŞEK

EVRENŞAHİN

FEYZA  TEMEL

BURSA- 2. BÖLGE

HASANTOKTAŞ

İBRAHİM ALAGÖZ

ORHAN ÖZER

SERMİN CAN  ÖZENSOY

ERDAL AY

HATİCE DENİZ

ZAFERMİLLİ

OSMAN ATALAY AKMAN

ENVERYENİÇERİ

DİLEK DURAK

ÇANAKKALE

RIDVAN UZ

CENGİZ YALÇIN

ZİŞANÖZAYDIN

MEVLÜT İNANÇ

ÇANKIRI

MEHMET ALİ  KARAMEMİŞ

OYA  ,YAKIN 

DENİZLİ 

YASİN ÖZTÜRK

İBRAHİM ŞENEL

KADİR TATIK

ŞEBNEM BABABALIM YAĞCI

UĞURÇİZMECİOĞLU

VEYSELKARAÇOR

NAZLIYAŞATÜRK

DİYARBAKIR

VEJDİNENSARİOĞLU

MUSTAFA ŞENAY CANORUÇ

ERDAL YILMAZ

HÜSEYİN GÜRAN

SEÇİL   AKIN

EDİRNE

MEHMET EMİN EKİN

AHMET BAŞARİ

KENANKAYA

EMRULLAH ÇERİ

YAKUPÖZKAYA

NAZIMKAYA

ERKANYILMAZ

MEHMETAKALIN

DİLEKKIRMIZI

HASAN HAKANŞAHİN

HÜSEYİN ERKİN

ELAZIĞ

İRFAN  SÖNMEZ

YÜKSEL ERCAN

ABDULKERİM   EFLATUN

ŞENAY ALADAĞ DEMİREL

NAHİT BAYKARA

ERZURUM

ZEKAİ   KAYA

MELİH KIRKPINAR

FATMA CANANUÇAR

FATİH  ARAS

FATİH  KARATAŞ

ESRA    AKPINAR

ESKİŞEHİR

İDRİS NEBİ HATİPOĞLU

ÖZLEMAYRANCI

MELİH AYDIN

ÖMER İBRAHİM SAYIN

HAKANKAYMAK

YAĞMUR  GÜRSÖĞÜT

GAZİANTEP

MEHMET MUSTAFA GÜRBAN

MEHMET AY

MEHMET ÖZBERK

MEDİNE İLAY YILDIRIM

MUSTAFA ALTUNBAŞ

MEHMET MURAT YAPRAK

MESUT NİZİPLİOĞLU

SEMA ALBAYRAM

MEHMET ALİ   YILDIRIM

TİBET EKİNCİ

OKTAY İYİSARAÇ

NERMİN TUZCU

HASANALPDOĞAN

ABUBEKİR TEK

GİRESUN

ÜNZİLE YÜKSEL

HAKANBEKTAŞ

KAYAYILDIZ

MUSTAFADİZDAR

GÜMÜŞHANE

MUZAFFERALTIPARMAK

BEDRİAĞAÇ

ADNAN ŞEFİK ÇİRKİN

GÖKHAN ZAN

GÜLÜMSER CEYLAN KÖLE

SARPER DAVUT

İLYAS UYGUR

MEHMET OĞUZ TURAN

ISPARTA

AYLİN ANIL  ARSLAN

OSMAN AĞCA

ÇAĞATAY KARAMANOĞLU

MUHAMMET MUSTAFA             BALCI

TUNA EBRU      ÖZDEMİR

AYLİN  CESUR

TİMUÇİN KODAMAN

İSMET YILMAZ

FARUK TORUN

MERSİN

BURHANETTİNKOCAMAZ

AYDIN ENES SEYDANLIOĞLU

ALİ  ER

ESRA KAHRAMAN

ÖZER  ÖZEL

MEHMET TURGUT

YÜKSEL ÇELİK

ESİN ERKOÇ

ALİ RIZA  ÖZDENİZ

MEHMET TÜRE

MEHMET YUNUS SEVEN

MUSTAFA   ATEŞ

HİLAL  USTA

İSTANBUL- 1. BÖLGE

NİMETÖZDEMİR

BURAKAKBURAK

MUSTAFA CİHAN PAÇACI

BAVER MİROĞLU

DURSUN ÇOLAK

TAHA ORHUN  ERTÜRKMEN

ALİ COŞKUN

EMİNE KÜÇÜKALİ

RAŞİT EMİR      SÜER

MURAT KARAMAN

VEDAT BAYRAM

YÜCEL COŞKUN

OĞUZHAN         HASAR

HATİCE DİLRUBA           OĞULCUKLU

CEVAT SARAÇ

YÜCEL AYDIN

MERALALEMDAR

AHMET ÇELEBİ

AHMET SELÇUK CAN

İHSAN ÖNDER ALBAYRAK

AYSEL  KIRALİ

HÜLYAARICI

UĞUR HÜSEYİN HASANÇEBİ

BARIŞ  TAVLAŞOĞLU

KADİR KÜRŞATARSLAN

BÜLENT ASLAN

RAMAZAN UĞURAL

MEHMET ERİŞEN

ARİFTEVETOĞLU

AYŞE KIRAÇ

ERDAL DEMİR

SEDAT GÜRKAN

SEVİM DEMİR

CELAL MAHMUT SOLAK

NAZLI YURDUSEVEN

İSTANBUL- 2. BÖLGE

MEHMET SATUK BUĞRA KAVUNCU

SALİM ENSARİOĞLU

BAHATTİN BAHADIR ERDEM

ECE GÜNER

HATİCE CEREN YILMAZ

HATİCE KAYALI

MÜJDAT ÖZTÜRK

MUSTAFA YAZICI

ABDULLAH ŞALCI

ALİ ÇELİK

FİSUN MEHLİKA TOCA

İSMET KOÇAK

ALİ AKGÜN

ERİŞ CESUR

BARBAROS HAYRETTİNMAHİROĞULLARI

ERHANÖZKAN

BİLAL UZUN

GÖKHAN KARGI

HASANHOŞBEN

RAİF GÜLER

ASLIHAN ELİBOL

YILMAZ DAĞDELEN

MUSTAFA ALKAN          KÜÇÜKLER

NAZLI ASPAY    ŞENER

AFFAN MAHMUT          KEÇECİ

ARZU   BAŞKAN

ÖMER LÜTFİ ÖZENÇ

ERSİN  BEYAZ

İSTANBUL 3. BÖLGE

SEYİTHAN İZSİZ

AYŞE SİBEL       YANIKÖMEROĞLU

ŞÜKRÜKULEYİN

CELALKARAPINAR

HAMZA YURTSEVER

ALİ KIDIK

MEHTAP NAZAN GÖKTAŞ

METİNBOZKURT

FEVZİ FATİH      OĞUZ

ETHEMBAYKAL

ÜLKÜ   AYAYDIN

DOĞAN AVCI

ADNAN SİNAN ÇAKIROĞLU

AYHANBÖLÜKBAŞI

METE  KOCA

SURURİ KARABAL

NAZMİYE           İZGİN

SEVİNÇ GÜMÜŞ

MEHMET ALİ   UYKUR

ZEKİ     BULGAN

ARZU   ÖNŞEN

ŞULE AĞAÇAYAK            ERSOY

HÜRANA           GÜNGÖR

MELİHA APAYDIN

ARZU   ŞİMŞEK

BUSE   ALBAYRAK

MERYEM TANRIVERDİ  GÖKTAŞ

ATAKAN             ÖZKAN

HASANKAYA

ŞEREF  TAMTÜRK

ASİYE   KÜÇÜKYILMAZ

BURAK USTALI

KÜRŞAT             ÖZER

SELMASARICIOĞLU ÇALIŞKAN

FİLİZ    ÇELİK

İZMİR- 1. BÖLGE

DURSUN MÜSAVAT       DERVİŞOĞLU

ÜMİT   ÖZLALE

ÖZTÜRK             KESKİN

ÜLKÜ   DOĞAN

ALİ       TOPÇU

FİGEN  YILDIRIM

LÜTFİ İLTERİŞ   ÖNEY

İSMAİL AYBARS AKSOY

ASLAN SEZGİN

GİZEM ALBAŞ

KAAN   ALTINDAĞ

MURAT ÇAKAR

HASANYILDIZ

GÜLŞAH             SAKAR

İZMİR 2. BÖLGE

HÜSMEN           KIRKPINAR

YİĞİT   KARAKIŞ

ARZU   YILDIRIM

TAMERCÜCÜ

DİNÇER IŞIKTAŞ

MÜJDE HARPUT             APAK

MÜMİN             YALÇINKAYA

YELİZ   ÇULHA

BÜLENT             UYGUR

MİRANBACGEROĞLU

MUSTAFA NURİ DENİZ

NAZLI BUKET   KARASU

MEHMET HALİS             KÖSE

MEHMET EMİN CANTÜRK

KARS

ALPASLAN         YÜCE

AYTAÇ ERMANKESGİN

AYŞE    TARLAK YILMAZ

KASTAMONU

AHMET KATAR

METİN ATEŞ

MUSTAFA          GÜVENÇ

KAYSERİ

DURSUN           ATAŞ

ABDULLAH İLKER           SUNGUR

HÜSEYİN CENGİZ           GÜRBÜZ

BETÜL TOSUN

KAZIM YÜCEL

SERAP DURMUŞ

SÜLEYMAN       BOZKURT

MEHMET SEBATİ           ATAMAN

SEDAT KILINÇ

KIRKLARELİ

BELGÜZAR        KILIÇ

TÜRKER YÖRÜKÇÜOĞLU

SİBEL   PİŞKİN

HİLMİ  KAHRAMAN

KIRŞEHİR

TURANYILDIRIM

ASAF    KAYAOĞLU

KOCAELİ

LÜTFÜ TÜRKKAN

ŞANBAZ             YILDIZ

MEHMET KAMİL            ŞİRİN

PELİN  FİLİZ COŞTUR

NESLİ GÖKÇE   KONDU ÇAĞLAYAN

ALİPAŞA             NAİPOĞLU

ABDULKADİR   ERBAĞCI

YÜKSEL ERCAN

ÖZHAN AŞKIN  ÖZTÜRK

HASANSIR

SEDA   BÜYÜKKARA

GÜZİN AŞKIN   ALPARSLAN ATALI

AŞKIN  ÖZÖN

SAVAŞ EMİNOĞLU

KONYA

ÜNAL  KARAMAN

FAHRETTİN       YOKUŞ

SELİN  TOZOĞLU

OSMAN FEDAİ

SÜLEYMAN       ŞENOL

YAŞAR YAMAN

TOLUNAY          ÖZÇELİK

ESRA    TOTAN

NURİ   ÜNALAN

ERHANGÖKMEN

HASAN HÜSEYİN            HADİMLİ

ADNAN AYYILDIZ

İSMAİLAFŞAR

İBRAHİM           ÇALIŞKAN

SEMA  VADİ

KÜTAHYA

ORHAN ÖZATİK

SEYDİ  KARAKUŞ

EROL   ERTÜRK

NURCAN           DUYGU

TANSUCOŞKUN

MALATYA

ŞEYHMUS          GÖÇMEZ

ATİLLAŞAHİN

ELİF     APOHAN

SELÇUK HAN

METİNKAPIDERE

MENİJE NUR    ÖZCAN

MASNİSA

ŞENOL SUNAT

HASANERYILMAZ

FİLİZ TUĞÇE     AYRANCI İPLİKÇİ

MEHMET          KOÇ

GÜRHAN           ÖZCAN

ORKUN ŞIKTAŞLI

ASLI     ÖZ

KAZIM ÖZSOY

BİRGÜL BOZKURT

MEHMET          DOĞAN

KAHRAMANMARAŞ

AHMET ÇABUKEL

NESLİHAN         KOCA NERGİZ

ZİYA     DUMLUPINAR

BURAK SERT

ŞEYMA AYTEMİZ ARSLANTÜRK

İRFAN MERT    YIKAN

EMİNELEBLEBİCİ

SERDAL KURTOĞLU

MARDİN

ENVERABEŞ

SONGÜL            SADİOĞLU

ABDULLAH        KARAKEÇİ

ABDULMUTALİP             IRMAK

ŞEYHMUS          MUSAOĞLU

AZİZ ARDA        UĞUR

MUĞLA

METİNERGUN

BEHÇET SAATCI

MEHMET TOSUN

GÜLGÜN    ÇOLAKOĞLU

AYFER İLHAN ÖÇER

TULGAY   HASAR

ÖMER KAYA

MUŞ

MÜMTAZ          YAVUZ

UMUT DENİZ   GÜNEYSU

EFEKAN KEMALOĞLU

NEVŞEHİR

RASİM ARI

MESUTERDOĞAN

AYŞE    GÖL MIHÇI

NİĞDE

MÜMİN             İNAN

OLGUN EYTEMİŞ

FETDAH             GÜLTEKİN

ORDU

İDRİS NAİM      ŞAHİN

ONUR ŞAHİN

ÇİĞDEM ÇELENK            KARAKAYA

MURAT VARDAL

EBRU   AVCI BAŞARAN

FEYZA NUR       YALÇIN ÖNER

              

SAKARYA            

ÜMİT   DİKBAYIR

SELÇUK KILIÇASLAN

ARZU   AKÇALIŞKAN

EDİZ SERDİP     DOKUMACI

DUYGU              ÇETİNKAYA ACAR

YUNUSAYDEMİR

ALPER ALPAY

HAKANBAYKAL

SAMSUN

ERHANUSTA

İMREN NİLAY   TÜFEKÇİ

AHMET KARKUCAK

YUNUSGÜN

BİRSEN ÖZTÜRK

HALİL İBRAHİM YALGIN

EFE      AYDIN

UFUK   GÜLŞEN

KAZIM CAN      ŞEN

SİİRT

İLHAN YİĞİT

SERVET TARDUŞ

ABDULMECİT   NAS

SİNOP

YILMAZ ŞANLAN

BAKİ    TAŞKIRAN

SİVAS

CELAL  DAĞGEZ

AHMET BOZDOĞAN

SERAP BOZPOLAT AYAN

MERVEYILDIZ YARAY

TOLGASAY

TEKİRDAĞ

SELCAN HAMŞIOĞLU

SERTAÇ ALKAYA

HAZIM TAMER DODURKA

ZEKİ     UZUN

AYNURÇEŞMELİLER

ŞERAFETDİN     TERZİ

MEHMET İLKER ATASEVER

CEM    CAVCAR

TOKAT

FATİH  DEMİRKOL

MURAT TOYCAN  SELÇUK

ALİ       KARACA

ŞADANİPKİN

MUHAMMET ALPEREN ELDEMİR

TRABZON

YAVUZ AYDIN

ASLAN GÜNER

SERPİL AKÇAY

TAHSİN AKYÜZ

AKIN    ÇELİK

BÜLENT             ARSLAN

TUNCELİ

ROZAN ALİ        FAYIK

ŞANLIURFA

EMİN   YETİM

MUHAMMET ALİ           ARUSOĞLU

MUSA  MANGAL

MAHMUT          SUBAŞI

CEM    KARAKEÇİLİ

MEHMET ŞAHİN            GÜLEL

MEHMET EMİN GÜVENÇ

MUSTAFA          DİRİER

HÜSEYİN SİRHAN           GÖKDOĞAN

GÜLCAN            CENGİZ

MEHMET          HAMCAN

MEHMET           YILDIRIM

ÖMER FARUK   AİŞEOĞLU

İHSAN KAYA

UŞAK

MUHAMMET   GÜR

DALYAN             ÖZDEMİR

TOLGAPİRİNÇCİ

        

YOZGAT

LÜTFULLAH  KAYALAR

ALİ KEVEN

İSMAİLYILMAZ

NAFİYE BALÇIK

EVRİM BALBALOĞLU

TOLGAGÖREN

MEHMET BATU MÜFTÜOĞLU

MUSTAFA ADİL ÖZKAN

RENDA OKAY

TURANYALDIR

ALİ ABBAS         ERTÜRK

NACİYE AKKUŞ TÜRK

GÜRSEL KESKİN

KARABEY KADRİ  KARAOĞLU

ATİLA  ZORLU

ZİHNİ   KOCAERKEK

FADİME  HARMANİZİ

BÜLENT ŞÜKRÜ ALTINIŞIK

ORHAN KILIÇ

SEVİM PEHLİVANLI ÖZBEk           

ADİL    ÖZÇINAR

NURETTİN  İLÇİ

OSMAN FERFOOĞLU

DOĞUKAN YAYCI             

AYTEKİN   KAYA

NABİRE REÇBER

KEREMAKBULUT

TAMERBAŞARAN

AYHANKÜÇÜK

ERSİN  AKYÜZ

ELİF     AKYOL TOSUN

KÜBRADURSUN

İSMAİLYALAV

OZAN  CANYURT

MUSTAFA          ARAZ

MUSTAFA          POLAT

ELİF     LOĞOĞLU

MEHMET           DEMİR

ADEM  KIDIK

FATİH  KILINÇ

              

09 Nis 2023 - 17:23 - Siyaset



göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Anayurt Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Anayurt Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Anayurt Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Anayurt Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.