Nazmi Tutal'dan Cengiz Yıldırım’a destek

Usulsüzlüklerle Mücadele Platformu Başkanı Nazmi Tutal Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun yasa ve mahkeme kararlarını dinlemediğini ifade etti.

Usulsüzlüklerle Mücadele Platformu Başkanı Nazmi Tutal Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun yasa ve mahkeme kararlarını dinlemediğini ifade etti. Nazmi Tutal başkan adayı Cengiz Yıldırım’ın büyük haksızlığa uğradığını ve kongreye katılımının hukuka aykırı olarak engellendiğini ifade etti. TSYD Ankara Şubesi’nde bir toplantı düzenleyen Tutal, şunları söyledi:“26.10.2021 tarihinde icra edilen Türkiye Okçuluk Federasyonu olağan kongresinde yapılan ve okçuluk tarihine tescilli bir kara leke olarak geçen olaylar silsilesi, kongreye katılımı hukuka aykırı olarak engellenmiş başkan adayı Cengiz Yıldırım tarafından yargıya taşınmış ve sonuçları okçuluk camiamız ve spor camiası için gelecek güzel günler adına çok hayırlı olmuştur. Yapılan usulsüzlükler nedeniyle Ankara 38. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından Türkiye Okçuluk Federasyonu Genel Kurulu iptal edilmiştir.

Başkan adayı Cengiz Yıldırım Anayasal hakkı olan seçilme hakkını hukuk çerçevesinde talep ettiğinde, karşısına çıkan ilginç vakalar, nasıl bir kumpasın içine düştüğünü bize tüm çıplaklığı ile göstermiştir. Hayli zorlu ve meşakkatli geçen seçim seyahatleri ve kampanya sürecinde yaşadıkları, duydukları ve dahi gördükleri içler acısıdır. Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı onlarca yıl camiayı yönetmemiş sadece kendi için etiket kapısı haline getirmiştir. Bunu birçok kulüp başkanı, sporcusu ve kulüp yönetim kurulu üyeleri dile getirmiştir. Cengiz Yıldırım kulüplerimize ve sporcularımıza yapılan haksızlıkları şahitli ve belgeli olarak görünce, mücadele ederek bu yanlış düzene dur demek için var gücüyle çalışmaya başlamıştır. Yola çıkan sen misin? Mevcut Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı başta olmak üzere hukuksuz düzenin tüm çıkarcıları sahneye tek tek çıkmaya başlamışlardır.

Cengiz Yıldırım’ın başkan adayı olmasın diye her yaptığı doğru işleri hemen disiplin kuruluna sevk edip ceza üstüne cezalar yağdırmaya başlamışlar ancak kalemlerini usulsüzce ve hukuk dışı kullanan disiplin kurulunun verdiği üst üste beş adet hak mahrumiyeti cezası ve benzeri tüm asılsız usulsüz hukuksuz cezalar, gerçek hakimler ve hukuk uygulayıcıları olan Tahkim Kurulu tarafından iptal edilmiş, hukuk dışı soruşturmaların hepsinden alnının akı ile bir gün dahi ceza almadan çıkmıştır. Üst akıl durmamış yıldıramayacağını anlayınca bu kez Cengiz Yıldırım ile birlikte yol yürüyen, cesur ve haksızlığa tahammülü olmayan babayiğitleri hedef almış, kimine hak mahrumiyeti cezası verilmiş, kiminin antrenörlük belgesi iptal edilmiş, kimine bedelsiz olarak gönderilen okçuluk spor malzemelerinin faturası gönderilmiş ve arkasından icra işlemi başlatılmıştır. Yani asil duruş gösteren her kulüp başkanı, antrenörü ve sporcusuna Türkiye Okçuluk Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından hukuk dışı cezalar kesilmiştir. Cengiz Yıldırım asla durmayan ve yılmayan dürüst ve okçuluğa canı gönülden bağlı yol arkadaşları ile verdiği mücadele sonrasında yapılan tüm bu oyunları belgeleri ile ortaya koymak sureti ile hukuk mücadelesine başlamıştır.

Adalet şöyle hükmetmiş; mahkeme, delege olması mümkün olmayan ve hile ile delege olanların yanı sıra usulsüzce delege yapıldığını ve gerçek hak sahiplerinin hakkını gasp ettiğini bilmeyen 30 delege ve Danıştay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları ile Genel Müdürlük genelgesi göz önüne alınmaksızın yapılan genel kurulu iptal etmiştir. Asıl bizleri üzen ise; Merkez Hakem Kurulu Başkanının üyesi olmadığı ve ayrıca delegelik hakkı dahi bulunmayan bir kulüpten delege olarak gösterilmesi ve oy kullandırılmasıdır. Ey Merkez Hakem Kurulu Başkanı! Yarışmak için aylarca yıllarca emek veren sporcularımızın müsabakalarında karar verensin. Böyle bir yanlışı nasıl yaparsın. Aklımıza şu soru geliyor, acaba yarışmalarda da böyle yanlışlar yaptın mı? Kulüplerimizin, sporcularımızın ve antrenörlerimizin onca emeğini bir çırpıda heba ettin mi? Hukuk önünde elbet adalete hesap verilecektir.

Haktan bahsedince Türkiye Okçuluk Federasyonunun hak, hukuk arayıcısı federasyonumuzun adalet kılıcı, bakın kimi kesmiş. Türkiye Okçuluk Federasyonunun maaşlı avukatı, kendisini başkanı lehine oy kullanmak için delege yapmış. Ey mazlum kulüp başkanlarım! Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı, maaşlı çalışan avukatı, Merkez Hakem Kurulu Başkanını usulsüz delege yapmanın yanı sıra, hukuksuz yaptırımlarla rakibi olan adayı seçim dışı bırakmakla yetinmemiş, diğer delegeleri üstü örtülü tehditleriyle, delege potansiyeli olanları otellerde yedirip içirip yatırarak malzeme hediyeleriyle, sahte kulüp ve delegelerle sizi yani şerefli okçuluk camiasını kandırmaya ve benden değil diye bölmeye ötekileştirmeye devam etmiştir. Kim bilir görevde kaldıkları sürece daha neler yaptılar ve daha neler yapacaklar? Bir de karşılarında aday olsaydı Allah bilir daha ne kadar güneş yüzü görmemiş hile ve tezgâhlara şahit olacaktık. Haksızlığa uğramış her vicdan ülkenin başarısına ve huzuruna vurulan bir hançerdir.

Buradan okçuluk camiasının bir sevdalısı olarak Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerince millet adına karar veren hakimlerince de onaylanan karar gereği, iptal edilen seçimlerin daha adil olarak yapılabilmesi, bu şerefli, onurlu camiaya kara çalan bu durumu temizlemek için işgal ettiğiniz Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanlık makamından istifa edip ayrılmak camiamız adına yapacağınız onurlu bir duruş olacaktır. Biz biliyoruz ki bu yapılan usulsüzlüklerden birçok Yönetim Kurulu üyesinin haberi yoktur. Dürüst ve kandırılmış Yönetim Kurulu üyelerimizin bu hukuksuz ve usulsüzlüklerle dolu yönetimin içinden onurlu bir duruş sergileyerek istifa etmeleri ülkemiz ve gözlerinin içine bakan sporcu gençlerimiz için daha hayırlı olacaktır.

Buradan Gençlik ve Spor Bakanımızı göreve çağırıyoruz. Tecrübe sahibi olabilecek yıldız sporcuları yurtdışı yarışmalara götürme söz konusu olduğunda para yok diyen ama oylarına talip olduğu delegeleri otellerde yedirip içirirken bu mazereti görmezden gelen, diğer 64 federasyon içinde böyle bir uygulama yokken federasyon yarışmalarında sporcu başına 400 TL katılım ücreti 250 TL bilgisayar kayıt ücreti alan, bizlerin vergileri ile o makamda oturup tüyü bitmemiş yetimin hakkını hoyratça harcayarak kendisine makam elde eden federasyon başkanının bu hukuksuzluklarına ve usulsüzlüklerine Bakanlık nezdinde de dur denilmesini bekliyoruz.

Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla yorulmazlar, Türk gençliği gayeye bizim yüksek idealimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.” sözünü kendimize kılavuz alıp, hiçbir engelin bizi yıldırmasına izin vermeden, adalet için güzel yarınlar için yolumuzda yürümeye dinlenmeden devam edeceğiz Adalet isteyen cesur yürekli olur, Korkaklar ezilir sömürülür Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Usulsüzlüklerle Mücadele Platformu

09 Nis 2023 - 16:24 - Sporgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Anayurt Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Anayurt Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Anayurt Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Anayurt Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.