Anayurt Gazetesi
SİYASET TÜRKİYE EKONOMİ DÜNYA SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT FOTO GALERİ WEB TV YAZARLAR
Whatsapp İhbar Hattı

'10 bin dolar alan siyasetçiyi herkes biliyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den aylık 10 bin dolar alan siyasi iddiasına değimerek, 10 bin dolar alan siyasetçi kimdir, açık ve net ortaya çıkması lazım. Biz biliyoruz, herkes biliyor. O kişide acaba yüz, ahlak var mı?" diye sordu.

 10 bin dolar alan siyasetçiyi herkes biliyor
Facebook'ta Paylaş Twitte'da Paylaş Whatsapp'tan Gönder Haberi Yazdır Metni küçült Metni büyüt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından başlıklar şöyle: 

"İnsanın ruhunda olan temizliği kirletirseniz sizin topluma hiçbir yararınız olmaz, Türkiye'nin geldiği nokta bu. Türkiye'yi bu bataktan çıkaracağız. Ülkeye temiz, ahlaklı siyaseti getireceğiz. Dayanışma kültürünü yeniden getireceğiz. Farklı görüşler, farklı siyasi anlayışlar kavga konusu değil, zenginlik olmalı. Bunu yapacağız

Her toplumun bir tarihi vardır. İnebolu’yu biliyoruz. İnebolu’dan Ankara’ya gelen yol İstiklal Yolu olarak anılır. Tarih içindeki değerini biliyoruz İnebolu’nun. TBMM kararıyla 9 Nisan 1924’te İstiklal madalya verilmiştir. İnebolular her yıl 9 Haziran’ı kurtuluş günü olarak kutlarlar.

Bu yıl 9 Haziran'ı 8 Haziran'a aldılar bu sene.Niçin? Gençlik ve Spor Bakanı'nın programı müsait değil diye kutlamalara 8 Haziran'a almışlar. Sizin sandıkta söyleyeceğiniz laflar olacaktır.

Hasan Saltık hayatını kaybetti. Anadolu’nun kaybolan şarkı ve türkülerini derledi. Kültür Bakanlığı’nın yapamadığını Hasan Saltık yaptı.  Geçen hafta perşembe günü Aydın’daydım, sorunlarını dinledik. Türkiye’yi bu bataktan nasıl kurtaracağız bunu anlattım.

Türkiye sadece benim Türkiyem değil hepimizin Türkiyesi. Çiftçilerin sorunu var, kuraklık sorunu var. 100 liraya kadar kuraklık ödeneği ödenecek. Kuru tarımda, buğday üretimi yapan birisi dekara 40-60 kg gübre atmak zorunda. Bir çiftçinin sadece gübre maliyeti sadece 200 TL. Verilen destek gübre parasını bile karşılamıyor. 

Çankırı'da bir yurttaşımız 'MHP'den Ak Parti'ye geçmiştim. 3 ay önce AKP'den istifa ettim. Millette para yok, memleket battı. Ben CHP'nin önünden geçmezdim, oyum bu sefer CHP'ye' diyor. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Bütün Çankırılıların oylarına talebimiz. Çankırı’daki doğal zenginlik belki de hiçbir ilimizde yok. Ama iktidar nasıl olsa ben bunlardan oy alıyorum anlayışıyla hareket ediyor.  Çankırı’nın doğal zenginliklerinin nasıl işlendiğini hep birlikte göstereceğiz iktidara geldiğimizde.

Boğaziçi Üniversitesi'ne kayyum rektör atadılar. Sen o üniversiteye bırak rektör olmayı, orada ders verecek kapasiteye bile sahip değilsin. Sende onur varsa istifa et. İstifa bir erdemdir. 

Neden istifa etmiyorsun. Hocaların görevine hangi akıl ve mantıklı son veriyor. Üniversitenin rektörü bilim ve bilim insanlarına düşman. Görevine son verilen hocalardan birinin açıklamayı okumak isterim. Gerçekten biraz yürek burkucu. 21 yıldır zevkle, gururla, gönülden hizmet ettiğim Boğaziçi öğrencilerine artık ders veremeyeceğimi öğrendim. İçim cız etti. Maddi karşılığı olmayan bu vazifeyi memlekete ve gençlere borç ödeme imkanı olarak gördüm hep. Keşke iyiden, doğrudan, güzelden bu kadar nefret etmeselerdi. Yine de güzel günler göreceğiz çocuklar’  O çocuklara sesleniyorum, güzel günler göreceğiz çocuklar.

CHP demek demokrasi demektir. Bu ülkeye kendi özgür iradesiyle çok partili hayatı getiren parti CHP'dir. Dünyada başka örneği yoktur. Demokrasi olmazsa olmazımızdır. Siyasi partiler ise demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. 

Demokrasinin var olduğu bir ortamda siz bir partiyi kapatamazsınız. Şiddet, baskı uyguluyorlarsa kapatın. Zaten savcı harekete geçer. Ama savcı siyasi otoritenin tavrıyla harekete geçiyorsa orada demokrasiyi yok ediyorsunuz demektir.

Düşünce ifadeden korkmayacaksınız. Eğer siz siyasi partileri düşman olarak görüp siyasi partiyi Yargıtay'a talimat verip kapatırsanız orada demokrasi yoktur. Demokrasi bütün partiler için olmalıdır.

Hakem halktır.  Parti kapatmaya yönelik her eylemi doğru bulmuyoruz, partilerin seçime katılmasını engellemeye yönelik hiçbir hareketi doğru bulmuyoruz. Demokrasi aynı zamanda adaletin kökleştiği rejim demektir.

Milli iradeye duyduğumuz saygı sadece HDP için değil. Ankara, Balıkesir büyükşehir belediye başkanları zorla istifa ettirildiğinde onların da hakkını savundum. Niçin, ben inançlı bir insanım. Bana göre haksızlık karşısında susan dilsiz bir şeytandır.

İnancımın gereği, mazlumun kimliği sorulmaz. Benim gibi düşünmedi diye adam öldürecek miyim ya? O zaman Allah’ın bize verdiği en değerli hazineyi nasıl kullanacağız, birilerine kiraya mı vereceğiz aklımızı? Gazeteciler özgürce bizi eleştirebilmeli, biz de hatamızı görmeliyiz. Siyasi partiler birbirlerini eleştirmeli. Amaç ne Türkiye’nin saygınlığı artsın.

Bunlar gündem değiştirmek için biraz da. Başka şeyler tartışılsın istiyor. Gırtlağına kadar lağım çukurunda olan bir siyasi iktidarın Türkiye’ye yararı olamaz. Ben lağım borusu dedim, meğer çukurun içinde bunlar. Koku bütün ülkeyi, dünyayı sardı, saray hissetmiyor. Çünkü lağım orada. Türkiye’yi temelden sarsan bir sürü açıklama var, saraydan tek cümle yok. Niçin? Onlara oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Bu kadar koku dünyaya yayılmışken neden kimse konuşmuyor? Neden savcılar harekete geçmiyor. TC bir kabile devleti mi oldu, nerede bu savcılar. Ben konuşunca 24 saat bile geçmeden harekete geçiyorlar, lağım basmış, yolsuzluklar diz boyu bir Allah’ın kulu kalem bile oynatamıyor. Türkiye bir hukuk devleti olmaktan çıkmıştır. Yargı asla ve asla tarafsız ve bağımsız değildir. Türkiye Cumhuriyeti devletinde hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur.

Yeraltı dünyasının önemli bir aktörü açıklama yapıyor. Gazeteler, TV'ler tartışıyor. İktidar sahibinden tık yok. Sen her konuda konuşuyordun. 'Dış güçlerin oyunu' diyorlar. O zaman 19 yılın sonunda ülkeyi dış güçlerin oyuncağı haline sen getirmedin mi?"

İktidar sahipleriyle mafya ortak devlet yönetiyorlar. Cumhur İttifakı'nın üçüncü ortağı mafyadır. Mafya bozuntuları için özel yasa çıkarmadılar mı, mafya önünde el pençe durmadılar mı? Mafyadan talimat alıyorsunuz.

Meclis Başkanı'na geçen salı günü çok ağır konuşmuştum, doğru. Konuşması lazımdı. 600 milletvekilini kimse töhmet altında tutamaz! Meclis Başkanı mektup gönderdi, '10 bin dolar alan siyasetçinin ismini istiyorum' dedi. İçişleri Bakanı isim verecek mi, asla vermez. Atanmış Bakan, seçilmiş Meclis Başkanı'nın sorusuna cevap vermezse bu nasıl karşılanacak?

10 bin dolar alan siyasetçi kimdir, açık ve net ortaya çıkması lazım. Biz biliyoruz, herkes biliyor. O kişide acaba yüz, ahlak var mı? Kire bulaşmış insanlar, yaşamları boyunca kirli gezmekten hoşlanırlar.

Tutmaz, kirliliğe bulaşmış insanlar yaşamları boyunca kirli gezmekten hoşlanır. Onlar için temizlik bir kavram yoktur. O kişi Almanya’ya bile gidemiyor, öyle diyorlar. Bir gitse de görsek bari.  Bir hükümeti düşürecek kadar onlarca olay ortaya konduğu halde adamlarda tık yok ya. Yüzünüz hangi dereden ya? Bunu anlamakta zorluk çekiyorum.  Rüşvet alan siyasetçilerden söz ediliyor tık yok, uyuşturucu kaçaklığı yapanlar var, siyasi otoritenin desteğiyle yapıldığı söyleniyor, yakalanan uyuşturucu dolayısıyla hiçbir savcı korkudan soruşturma açamıyor. Kara para aklayanları bizzat talimatla serbest bırakıyorlar, mal varlıkları üzerindeki tedbirleri kaldırıyorlar, yurt dışına çıkabilirsin diyorlar, bunu yapan siyasetçi.

Talimatı veren savcı yardımcısını da Adalet Bakanlığı’na bakan yardımcısı yapıyorlar. Nasıl bir aymazlıktır. Nasıl bir adalet anlayışıdır anlamak mümkün değil. 

Bu memlekette huzur kaldı mı? Can ve mal güvenliği yok. Milli bayramlarımızı kutlamaz hale geldik. Sürekli yasak, Atatürk’ün heykeline gideriz, saygı duruşunda bulunuruz. O bile yasaklandı.

'Keşke Yunan galip gelseydi' diyen bir meczubu devlet ricali gidip ziyaret etti. Milli ordumuzun Tank Palet Fabrikasını 5 kuruş bile almadan Katar ordusuna peşkeş çektiler. Hangi milli dayanışmadan söz ediyor bu iktidar?

15 Temmuz şehit ve gazilerinin paralarına çökmedi mi bunlar. Beşiktaş saldırısında şehit olan polislerimizin paralarına çökmediler mi bunlar. Hangi milli dayanışma? Milli duygularımızı rencide ettiler.

Bir partinin genel başkanı mahkemeye hakim tayin ettiğinde o hakim tarafsız ve bağımsız mı olacak? İçişleri Bakanı, ‘Bir siyasetçi 10 bin dolar’ dediğinde bir tek savcı kalem oynatamıyorsa adalet mi olur ya. Bu ne anlama gelir, saray ve şürekası rüşvetçi ve kaçakları koruyor anlamına gelir. Mafya liderleri siyasi aracılığıyla yargıyı kontrol ediyorlar, istedikleri kararı çıkarıyorlar."

ÖNCEKİ HABER   SONRAKİ HABER
Düşledikleri çevreyi resmettiler
 
Bafralı öğrencilerden görme engelli bireylere sesli kitap
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Kapitalist dünya omicrona yenildiTürkiye
Kapitalist dünya omicrona yenildi
Galatasaray 2 kez öne geçtiği maçta Hatayspor'a kaybettiSpor
Galatasaray 2 kez öne geçtiği maçta Hatayspor'a kaybetti
Kasımpaşa, Giresunspor deplasmanında galipSpor
Kasımpaşa, Giresunspor deplasmanında galip
Sultanlar Ligi'nde derbi heyecanı yaşanacakSpor
Sultanlar Ligi'nde derbi heyecanı yaşanacak
136 can kaybı, 54 bin 100 vakaTürkiye
136 can kaybı, 54 bin 100 vaka
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanlığı'na yeniden Eyüp Aksu seçildiTürkiye
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanlığı'na yeniden Eyüp Aksu seçildi
ABD'de kar fırtınası alarmı: 2 binden fazla uçuş iptal edildiDünya
ABD'de kar fırtınası alarmı: 2 binden fazla uçuş iptal edildi
Tunceli'de teröristlerin kullandığı 5 sığınak imha edildiTürkiye
Tunceli'de teröristlerin kullandığı 5 sığınak imha edildi
Milli atlet Mechaal, İspanya'da en iyi derecesini elde ettiSpor
Milli atlet Mechaal, İspanya'da en iyi derecesini elde etti
Erdoğan, Divanhane binasını incelediSiyaset
Erdoğan, Divanhane binasını inceledi
Anayurt Gazetesi
KünyeKünye İletişimİletişim ReklamReklam FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Günün HaberleriGünün Haberleri